Autor loga za 80 dolarů nabídl Capcomu exkluzivní práva

Objevují se další příklady podobných obrázků. Hru má podle insidera pohánět RE Engine

Zdroj: Capcom/úprava fanouška
24. 2. 2022
Název: Street Fighter 6 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Minikauza ohledně loga nově oznámené bojovky Street Fighter 6 stále pokračuje. Ozval se totiž autor původního loga z databáze Adobe Stock, které mělo být předobrazem pro symbol novinky od Capcomu. Grafik s přezdívkou xcoolee, který template prodává za 80 dolarů, nabídl japonské společnosti exkluzivní práva na obrázek, který by pak stáhl z prodeje. Magazínu IGN řekl, že kontaktoval Capcom i ohledně podobností v designu.

Zdroj: Kotaku

Rozšířená licence na Adobe Stock umožňuje tento obrázek upravit a komerčně využívat, nicméně se nezdá být příliš pravděpodobné, že by vydavatel reagoval na obvinění a nabídku s tím, že se skutečně veřejně dostupným návrhem inspiroval. Nikoho by asi nepřekvapilo, kdyby se skutečně autor loga Street Fighteru 6 nechal ovlivnit tím, co našem na internetu. Současně se ale vynořují stále další a další příklady symbolů a znaků, které dokládají, jak generický původní návrh je a že se mohl zcela náhodně shodovat s dalšími podobnými obrázky.

Komunita hráčů se tak baví nad všemožnými “variacemi” na stejné téma. Logo například připomíná symbol sci-fi conu ve Francii.

Další poukazují na podobnost s označením NFT.

Kotaku a Yahoo! News zase upozorňují, že podle fanoušků obrázek připomíná starší logo tchajwanské společnosti Sunfar 3C.

Zdroj: Kotaku

A vzhledem k tomu, že je to poprvé v historii série, kdy pokračování využívá v názvu arabskou číslici namísto římské, si další hráči zase utahují z představy, že to vypadá, jako by měl Street Fighter šest nepřečtených zpráv. Jinými slovy, číslo svým umístěním a velikostí evokuje notifikaci.

Právě nenápaditost loga a jeho vzdálení starším dílům fanoušci často kritizují. Capcom zatím na tyto ohlasy ani obvinění nijak konkrétně nereagoval.

Zdroj: ugbumsjaanu

Abychom ale nekončili tak negativně, stojí za pozornost ještě jedna zpráva. Insider AestheticGamer alias Dusk Golem odpověděl jednomu z fanoušků, že novou bojovku by měl pohánět RE Engine. Na tuto vlastní technologii má Capcom sázet u většiny velkých her. Už dříve ji využily tituly Resident Evil 7: Biohazard, Resident Evil 2 (remake), Devil May Cry 5, Resident Evil 3 (remake), Monster Hunter Rise nebo Resident Evil Village. Street Fighter V běžel na Unreal Enginu 4 od Epicu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru