Fatal Frame, Nintendo, Autor hororu Fatal Frame chce další díl, ale rozhodnout musí Nintendo

Autor Fatal Frame chce další díl, ale rozhodne Nintendo

Remastery starších dílů by mohly do kin doprovodit chystaný film, naznačil Keisuke Kikuči

Zdroj: Nintendo
6. 4. 2020
Název: Fatal Frame Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Ve stínu posledních spekulací na konto potenciálních pokračování sérií Silent Hill a Resident Evil stojí trochu upozaděn třetí proslulý japonský survival horor Fatal Frame, který je v Evropě známý pod názvem Project Zero. Jeden z hlavních spoluautorů a producent ságy Keisuke Kikuči už před časem prohlásil, že by rád vytvořil nový díl pro Switch. Teď v rozhovoru pro magazín Nintendo Everything uvedl, že se nikdy myšlenky na pokračování nevzdal, ale záleží především na Nintendu.

Kikuči vysvětlil, že sérii vydává Nintento a on má na starost “jen” vývoj. “Takže i kdybych řekl, že chci udělat další hru, neznamená to automaticky, že se to stane,” uvedl. Řeč se stočila také na potenciální remastery starších dílů pro Switch, z nichž ne všechny na Západě vyšly. Třeba Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse pro Wii z roku 2008 vyšel jen v Japonsku. Kikuči prohlásil, že by bylo logické, aby hry doprovodily chystanou hollywoodskou adaptaci, o níž jsme prvně psali letos v únoru. Francouzský režisér a scénárista Christophe Gans v roce 2006 přivedl do kin filmovou adaptaci slavné hororové série Silent Hill od Konami a nyní pracuje na jejím pokračování a právě i filmu podle Fatal Frame.

Nintendo má spoluvlastnit práva od roku 2012

Vydavatelská práva na Fatal Frame 2 a 4 náleží Nintendu, takže rozhodnutí není jen na společnosti Koei Tecmo, která hry z této série zpravidla vyvíjí. V krátkodobém horizontu proto nemůže spoluautor ságy nic slíbit, ale do budoucna současně comeback nevylučuje. V této souvislosti je třeba vysvětlit, že i když společnost Koei Tecmo značku stvořila, poslední díly byly financovány a vydávány Nintendem, a proto se objevily jen na jeho zařízeních. Nintendo má spoluvlastnit práva od roku 2012.

Kikuči už dříve prohlásil, že hrát Fatal Frame na Switchi by v handheldovém módu určitě byla zábava díky možnosti rozhlížet se volně okolo. Na tomto mechanismu byl postaven už poslední díl  s podtitulem Maiden of Black Water z roku 2014 pro Wii U. Specifický gamepad konzole s obrazovkou fungoval jako hledáček zařízení Camera Obscura, s jehož pomocí v sérii čelíte duchům. I proto by bylo velmi snadné představit si port pro Switch, na který se fanoušci ptají v podstatě od vydání hybridní konzole. Je to jedna z posledních podobně velkých her, která se zatím i přes velký zájem konverze nedočkala. Fatal Frame: Maiden of Black Water byl vůbec zajímavý počin. I když pro někoho možná až moc archaický, šlo o klasický survival horor, kterých se nám v té době nedostávalo.

Fatal Frame, Nintendo, Autor hororu Fatal Frame chce další díl, ale rozhodnout musí Nintendo

Fatal Frame nemíří na stříbrné plátno poprvé

Série Fatal Frame už se jedné filmové adaptace dočkala. V roce 2014 měl premiéru japonský film, věhlasu videohry však nedosáhl. Hollywoodská adaptace byla oznámena dokonce už v roce 2003 v produkci studia DreamWorks. Se scénářem měl dokonce pomáhat (nikoli psát!) slavný Steven Spielberg. Christophe Gan slíbil, že jeho Fatal Frame se bude odehrávat v Japonsku a režisér jej nechce po vzoru některých amerických hororových remaků vykořenit z jeho původního prostředí, což samozřejmě můžeme jedině pochválit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru