Autor Fatal Frame chce další díl, ale rozhodne Nintendo

Remastery starších dílů by mohly do kin doprovodit chystaný film, naznačil Keisuke Kikuči

Zdroj: Nintendo
6. 4. 2020
Název: Fatal Frame Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Ve stínu posledních spekulací na konto potenciálních pokračování sérií Silent Hill a Resident Evil stojí trochu upozaděn třetí proslulý japonský survival horor Fatal Frame, který je v Evropě známý pod názvem Project Zero. Jeden z hlavních spoluautorů a producent ságy Keisuke Kikuči už před časem prohlásil, že by rád vytvořil nový díl pro Switch. Teď v rozhovoru pro magazín Nintendo Everything uvedl, že se nikdy myšlenky na pokračování nevzdal, ale záleží především na Nintendu.

Kikuči vysvětlil, že sérii vydává Nintento a on má na starost “jen” vývoj. “Takže i kdybych řekl, že chci udělat další hru, neznamená to automaticky, že se to stane,” uvedl. Řeč se stočila také na potenciální remastery starších dílů pro Switch, z nichž ne všechny na Západě vyšly. Třeba Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse pro Wii z roku 2008 vyšel jen v Japonsku. Kikuči prohlásil, že by bylo logické, aby hry doprovodily chystanou hollywoodskou adaptaci, o níž jsme prvně psali letos v únoru. Francouzský režisér a scénárista Christophe Gans v roce 2006 přivedl do kin filmovou adaptaci slavné hororové série Silent Hill od Konami a nyní pracuje na jejím pokračování a právě i filmu podle Fatal Frame.

Nintendo má spoluvlastnit práva od roku 2012

Vydavatelská práva na Fatal Frame 2 a 4 náleží Nintendu, takže rozhodnutí není jen na společnosti Koei Tecmo, která hry z této série zpravidla vyvíjí. V krátkodobém horizontu proto nemůže spoluautor ságy nic slíbit, ale do budoucna současně comeback nevylučuje. V této souvislosti je třeba vysvětlit, že i když společnost Koei Tecmo značku stvořila, poslední díly byly financovány a vydávány Nintendem, a proto se objevily jen na jeho zařízeních. Nintendo má spoluvlastnit práva od roku 2012.

Kikuči už dříve prohlásil, že hrát Fatal Frame na Switchi by v handheldovém módu určitě byla zábava díky možnosti rozhlížet se volně okolo. Na tomto mechanismu byl postaven už poslední díl  s podtitulem Maiden of Black Water z roku 2014 pro Wii U. Specifický gamepad konzole s obrazovkou fungoval jako hledáček zařízení Camera Obscura, s jehož pomocí v sérii čelíte duchům. I proto by bylo velmi snadné představit si port pro Switch, na který se fanoušci ptají v podstatě od vydání hybridní konzole. Je to jedna z posledních podobně velkých her, která se zatím i přes velký zájem konverze nedočkala. Fatal Frame: Maiden of Black Water byl vůbec zajímavý počin. I když pro někoho možná až moc archaický, šlo o klasický survival horor, kterých se nám v té době nedostávalo.

Fatal Frame nemíří na stříbrné plátno poprvé

Série Fatal Frame už se jedné filmové adaptace dočkala. V roce 2014 měl premiéru japonský film, věhlasu videohry však nedosáhl. Hollywoodská adaptace byla oznámena dokonce už v roce 2003 v produkci studia DreamWorks. Se scénářem měl dokonce pomáhat (nikoli psát!) slavný Steven Spielberg. Christophe Gan slíbil, že jeho Fatal Frame se bude odehrávat v Japonsku a režisér jej nechce po vzoru některých amerických hororových remaků vykořenit z jeho původního prostředí, což samozřejmě můžeme jedině pochválit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru