Autor Gears of War plánoval akci s Vetřelci na Zemi

Ve střílečce by se objevila i Ellen Ripleyová, ale hlavní hrdinkou měla být dospělá Newt

11. 2. 2020

O Vetřelci píšeme často a rádi. Možná i proto, že se tak snažíme ukrátit čekání na další hru. Nyní jsme se dozvěděli, že k RPG Aliens: Crucible od Obsidianu nebo akci Aliens: Colonial Marines (té původní z roku 2002) můžeme připočítat další zrušený titul, kterého se nikdy nedočkáme. Autor Gears of War a bývalý šéf studia Boss Key Productions Cliff Bleszinski na Twitteru prozradil, že chtěl světu dát akci s Vetřelci.

O projektu vyjednával se studiem 20th Century Fox, které značku Alien vlastní, ještě předtím, než jej pohltila společnost The Walt Disney Company. Posléze skončil samotný tým Boss Key Productions. Ve hře by se objevila Ellen Ripleyová, ale fungovala by podobně jako Cortana ze ságy Halo nebo Anya ze série Gears of War. Jinými slovy, šlo by o podpůrnou postavu. Hlavní hrdinkou by totiž podle Cliffyho byla dospělá Newt neboli Rebecca Jordenová. To je ta statečná malá holčička, která jako jediná přežije řádění vetřelců v kolonii Hadley’s Hope předtím, než na místo dorazí po zuby ozbrojení mariňáci.

Po jejím boku by se mohl objevit i android podobný Bishopovi. Jmenoval by se Casey podle panenky, kterou měla Newt ve filmu Vetřelci.

Dospělá Newt by se vrátila na Zem, kde by nechvalně proslulá korporace Weyland-Yutani experimentovala s vetřelci v zařízení podobném Black Mesa z akce Half-Life. A jako obvykle by se něco “pokazilo”. Po jejím boku by se mohl objevit i android podobný Bishopovi. Jmenoval by se Casey podle panenky, kterou měla Newt ve filmu Vetřelci. Pokud jde o žánr, šlo by samozřejmě o first person akci, dodal Bleszinski.

Hra by nebrala ohled na události ve všech filmech následujících po dvojce, tedy Vetřelcích. Do podobného období byl zasazen i survival horor Alien: Isolation od britského studia Creative Assembly z roku 2014. Bleszinski podle svých slov vždycky říkal, že by nikdy nechtěl pracovat na cizí značce. Jednou výjimkou jsou prý Transformers a Vetřelec. Šéf studia Gearbox Randy Pitchford mu odpověděl, aby byl opatrný ve zjevné narážce na neúspěch akce Aliens: Colonial Marines.

Newt se objeví i ve hře Alien: Hope for the Future

Cliff Bleszinski po konci studia Boss Key Productions prohlásil, že s vývojem her nadobro skoncoval. V poslední době se ale zdá, že svůj “slib” poruší. Opakovaně se nechal slyšet, že má nějaké nové nápady na hry a před pár dny se dokonce nabídl, že by byl ochotný podílet se jako konzultant na sérii Gears of War po odchodu Roda Fergussona.

Pokud jde o Vetřelce, na nové on-line akci z tohoto světa stále pracuje tým Cold Iron Studios. V důsledku opakované změny majitele se ale spekuluje, že projekt může být v ohrožení. Zmíněná Newt se pak objeví ve hře Alien: Hope for the Future. Jde o neoficiální prequel druhého filmu od Alexeje Melentěva.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru