The Magnificient Trufflepigs, AMC Games, Autor Everybody’s Gone to the Rapture oznamuje novinku

Autor Everybody’s Gone to the Rapture oznamuje novinku

The Magnificient Trufflepigs je romantické drama s detektorem kovu. Připomíná Firewatch

Zdroj: AMC Games
12. 3. 2021
Název: The Magnificient Trufflepigs Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Designér Andrew Crawshaw spojil značnou část své kariéry se studiem The Chinese Room. V něm se podílel na vývoji hororu Amnesia: A Machine for Pigs, VR titulu So Let us Melt a především na fantastické adventuře Everybody’s Gone to the Rapture. Bez ohledu na to, že ze studia v roce 2017 odešel, neopustila ho vášeň pro procítěné příběhové hry, což má podtrhnout i jeho čerstvě oznámená novinka. Ta vzniká v Crawshawově studiu Thunkd, které bylo založeno v roce 2010 a dosud mělo na svém kontě jen malinkou mobilní záležitost Lap Uranus. Novinka, pojmenovaná trochu obskurně The Magnificient Trufflepigs, ale má být zpracováním tradiční, leč podle popisu velmi netradiční příběhovou adventurou, v níž prožijete romantické drama za doprovodu zvuků detektoru kovu.

Pokud bychom se měli pozastavit u názvu, Crawshaw a jeho tým poukazuje na vlastnost prasat, vyčmuchat v zemi skryté lanýže, pro kterou se často při hledání téhle gastronomické pochutiny využívají. V tomto případě jde jen o vtípek, který ovšem jasně odkazuje na náplň hry. V ní se ujmeme role Adama, jenž se vrací do své rodné vesničky Stanning kdesi na anglickém venkově. Kdysi milované ženě jménem Beth přijíždí pomáhat s její misí, najít druhou náušnici do páru k té, kterou našla jako mladá dívka, k čemuž budou oba používat zmiňovaný detektor. Hrát ale podle popisu a prvních obrázků nebudete ve dvojici, nýbrž o samotě a během toulek anglickou krajinou vám kontakt s Beth zprostředkuje vysílačka. Na tomto místě chystaná novinka připomíná Firewatch a je možné, že podobností bude trochu víc.

Popis na Steamu láká, že se Adam začne postupem času dozvídat víc věcí z minulosti Beth a pochopí, že některé věci nejsou takové, jaké se zdály na první pohled. Zároveň bude na hráči, aby v komunikaci s Beth volila ta správná slova a pomohl se vyrovnat jejím démonům. Na trochu temnější nádech celého příběhu poukazuje i zmínka o počasí, resp. bouřlivých momentech, které mohou údajně ohrozit a zničit úplně vše. Nakolik bude The Magnificient Trufflepigs závažnou záležitostí, jako bylo Everybody’s Gone to the Rapture, je v tuto chvíli samozřejmě složité odhadovat, vzhledem k minulosti Andrewa Crawshawa bychom se ale nedivili vůbec ničemu.

Zdá se však, že příběh bude z velké části tím jediným, co by mělo držet hráčovu pozornost, a pokud čekáte nějaký sofistikovaný simulátor hledání kovového odpadu, budete zřejmě zklamaní. Jak vývojáři sami uvádí, detektorem budete pravidelně nacházet spíše neužitečné harampádí, což by vám ale z druhé strany nemělo zabránit podělit se s fotkou nalezeného „pokladu“ s Beth. Fakt, že je všechno podřízeno vyprávění, nakonec podtrhuje i zapojení herců Arthura Darvilla, kterého můžete znát jako Roryho Williamse ze seriálu Doctor Who a Luci Fish, která se mihla v seriálu Nepřítel pod ochranou. Hry bychom se měli dočkat na začátku letošního léta na PC a Switchi, kam titulu pomůže vydavatelský label AMC Games, který nedávno přinesl nepříliš povedený Airplane Mode.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru