The Tomorrow Children, Sony Interactive Entertainment, Autor chce vzkřísit ztracenou PS4 exkluzivitu

Autor chce vzkřísit ztracenou PS4 exkluzivitu

Postapokalyptická sovětská dystopie se ukázala poprvé od roku 2017. Designér chce IP zpět

Zdroj: Sony
3. 9. 2021
Název: The Tomorrow Children Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2016 Platformy: Datum vydání: 25. 10. 2016

Hra The Tomorrow Children byla poměrně zvláštní. Pokud jste ji nehráli, nejspíš si ji nebudete ani pamatovat. Pokud ano, určitě se vám hned vybaví. Šlo o PS4 exkluzivitu od Q-Games a Japan Studio, které byla představena na Gamescomu 2014. V roce 2016 titul vyšel a celkem brzy bylo jasné, že velkou díru do světa neudělá. Hodnocení byla průměrná a už o rok později hra skončila. To ale neznamená, že byla nutně špatná. Byla především hodně nezvyklá. Jednalo se o vizuálně výrazný i neortodoxní mix dystopie, sovětské postapokalypsy a multiplayeru vzdáleně inspirovaného třeba Minecraftem. Teď jeho autor říká, že by chtěl nápad vzkřísit.

„Budu se snažit získat IP zpátky a pokud se mi to povede, pak rozhodně budu přemýšlet o způsobech, jak hru znovu vydat, ale bez serverů.“

Dylan Cuthbert se snaží získat práva od Sony ke své ztracené PlayStation exkluzivitě a doufá v opětovné vydání. Prohlásil to ve speciálním videu, které natočila japonská pobočka IGN. Vzniklo při příležitosti pátého výročí hry, protože coby on-line titul je už několik let originál nehratelný. Cuthbert ale přinesl vlastní vývojářskou verzi titulu, který sám přirovnal k Animal Crossing. A protože se mnoho fanoušků na hru ptá, dává jím určitou naději do budoucna.

“V tuto chvíli patří naneštěstí značka Sony. Budu se snažit získat IP zpátky a pokud se mi to povede, pak rozhodně budu přemýšlet o způsobech, jak hru znovu vydat, ale bez serverů,” prohlásil Cuthbert. Byly to totiž podle něj právě náklady na provoz serverů, které se staly projektu osudným. Jinak by prý mohli nechat hru běžet a lidé by ji mohli dál hrát.

Cuthbert se také dotkl toho, jaké to je udělat hru, která najednou nad rámec vývojářské verze v podstatě neexistuje. Samozřejmě ho to mrzí, protože zjevně celému konceptu stále věří. Lidé v jeho studiu prý nyní hru hrají a zjevně si to užívají. Zda si ale na The Tomorrow Children sáhne i někdo další, teď záleží jen na Sony. A Cuthbert rozhodně nechce dávat fanouškům falešnou naději. Míč je na straně PlayStationu.

Musím se přiznat, že i mě při sledování nového videa ze hry, která je už čtyři roky vypnutá, zaplavila jistá nostalgie, jak o tom mluví Dylan Cuthbert. Dobře si uvědomuju, že nejde o žádný mainstream, ostatně i proto zřejmě hra zcela nezapadla do portfolia společnosti Sony. Ve skutečnosti je to v mnoha ohledech opravdu divný titul, ale právě jeho jinakost je svým způsobem přitažlivá, pokud hledáte originální zážitky. A také jeho technické zpracování, protože autoři se chtěli co nejvíc přiblížit předrenderovaným animákům, což se jim myslím povedlo. Hru The Tomorrow Children mám spojenou i s tím, že je jednou z mála, s níž jsem se skutečně aktivně loučil těsně před jejím vypnutím.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru