Paper Beast, Autor Another World představil novou hru pro PlayStation

Autor Another World představil novou hru pro PS4

Éric Chahi se po několikaleté odmlce vrací s dalším titulem. Nese jeho výrazný rukopis

10. 4. 2019
Název: Paper Beast Vývojář: Platformy:

Proslulý francouzský herní designér Éric Chahi, který má na kontě klasiky jako Another World nebo Heart of Darkness, ale i hru na boha v podobě From Dust, se vrací. Jeho nový titul se jmenuje Paper Beast a míří na PlayStation. VR verze vyjde na konci roku 2019 a non-VR pak příští rok. Vezme nás na dobrodružství do virtuálního ekosystému, který zrodil nový život uvnitř digitálního světa.

Za hrou Paper Beast stojí nové nezávislé francouzské studio Pixel Reef sídlící v Montpellier a má jít o explorativní simulaci, která už na pohled evokuje specifický výtvarný styl starších her od Chahiho. Autoři slibují hravý barevný svět a současně poetický zážitek. Možná tak můžeme očekávat i něco na způsob Journey.

V rozhovoru pro Kotaku Chahi prozradil, že Paper Beast začal vznikat v roce 2016 a zpočátku na něm pracoval jen malý tým čtyř lidí. Od samého začátku si ale podle designéra byli vývojáři jistí, že vytvoří VR titul. Signifikantní se pro novou hru nepochybně stanou také její tvorové, kteří připomínají oživlá origami, jejichž low-poly design přirozeně dobře vypadá i ve VR.

Podle Chahiho však výborně zapadají rovněž do samotného originálního světa, neposkvrněné země, kam dřív nikdo nevkročil. Každý zástupce zdejší specifické fauny se má přitom chovat jinak, slibuje francouzský designér. “VR je jediné digitální médium, v němž můžete cítit velikost věcí,” zdůvodňuje autor, proč se rozhodl jít cestou virtuální reality. Jak už bylo ale řečeno, navzdory tomu v roce 2020 dojde i na klasickou verzi. Teoreticky by se pak hra mohla snad podívat i na další platformy.

Podobně jako v Another World se vývojáři obejdou bez textů a rozhovorů.

V článku na PlayStation Blogu Éric Chahi sám připomíná Another World jako podobný případ hry, v níž chtěl zkoumat nové koncepty a nová území. Budeme prý moci interagovat s prostředím a jeho obyvatelé budou reagovat na naše chování a podněty. Paper Beas není hra na boha, říká Chahi, ale půjčuje si zřejmě některé podobné prvky.

Titul má vyprávět nějaký příběh, ale beze slov. Spoléhat se bude výhradně na události v samotném světě. Podobně jako v Another World se vývojáři obejdou bez textů a rozhovorů. Je tu jen prostředí, s nímž se máme propojit. A manipulaci s ním má podpořit zdejší fyzikální systém. Stejně důležitý jako obraz bude ale podle Chahiho i zvuk.

Co dodat? Nevím jak vy, ale já se opravdu moc těším.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru