Atomic Heart, Focus Entertainment, Mundfish, Atomic Heart

Atomic Heart

Ruský "BioShock" nás vezme do Sovětského svazu

11. 5. 2018
Název: Atomic Heart Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 21. 2. 2023

Kdyby nás BioShock nezavedl do podmořského světa Rapture nebo létajícího města Columbia a namísto toho byl cílovou destinací Sovětský svaz, mohl by vypadat podobně jako nová first person akce Atomic Heart od studia Mundfish. A i v tomto případě budeme svědky poněkud alternativního výkladu historie.

Samotní vývojáři Atomic Heart popisují jako dobrodružnou střílečku a lákají hráče na frenetickou akční hratelnost a také napínavý příběh. Hlavním hrdinou bude zvláštní agent P-3. V jeho kůži nám půjde po krku pestrá směsice robotů a nemrtvých monster lačnících po krvi, která si v ničem nezadá právě s nepřáteli ze série BioShock od studia Irrational Games a Kena Levina.

S šílenými mechanickými protivníky se nepustíme do křížku bezbranní. Tým slibuje, že si užijeme výbušnou akci plnou zajímavých zbraní. Hra by měla být zasazena přibližně do období 60. nebo 70. let a i když hráčům evokuje především BioShock, některé výjevy z upoutávky nám svým hororovým pojetím a bizarním transformacemi připomněly třeba i The Evil Within.

Zdá se, že vývojáři jsou docela tajnůstkáři, ale v posledních dnech se z nich podařilo pár informací přeci jen vymáčknout. Titul pohání technologie Unreal Engine 4 a ačkoli bude pořádně brutální, pozorní diváci z trailerů vydedukovali, že se často budeme muset spoléhat na boj chladnými zbraněmi a dost možná se dočkáme také stealth mechanismů.

Vývojáři o svém projektu poprvé promluvili už loni v červenci, ale od té doby pracovali na titulu v tichosti a vědět o sobě znovu dali až nyní. A i v těchto dnech jsou překvapivě skoupí na slovo a zřejmě si užívají třeba i trochu nečekanou pozornost a skutečnost, že se všichni snaží dopídit detailů, kterými šetří.

Atomic Heart v každém případě míří na Windows i na konzole PlayStation 4 a Xbox One. Hra by měla vyjít ještě letos. Než se tak ale stane, bude možné nasát minimálně atmosféru jejího světa. Prostřednictvím titulu Soviet Luna Park VR nakoukneme do opuštěného zábavního parku na ostrově, který kdysi sloužil jako rekreační oblast pro nejvýše postavené soudruhy. Teď tu ale budeme čelit stvůrám doktora Pavlova.

Akce pro virtuální realitu má nabídnou single i multiplayer a zábavu asi na 40 minut. Titul pro Oculus Rift a HTC Vive nabídne čtyři prostředí a najednou se do boje může pustit až 8 hráčů. Datum vydání měl naplánované na květen, ale není jisté, zda tento plán autoři dodrží. V každém případě jej zatím uvádí produktová stránka na Steamu. Později měl přijít na řadu i port pro PlayStation VR.

Jak už bylo řečeno, oba tituly má na svědomí npvě založené studio Mundfish, které sídlí v ruské metropoli. Není tak náhodou, pokud vám hra připomíná i další akční tituly, které vznikly na východ od našich hranic. Především západním novinářům se při pohledu na gameplay záběry draly na mysl vzpomínky na hity jako Metro nebo S.T.A.L.K.E.R., což je nepochybně dáno tématicky blízkým zasazením, ale i oním specifickým kouzlem a estetikou, které hry z bývalého sovětského tábora mají.

Pevně doufáme, že se sebevědomý cíl neukáže být nad síly autorů. Na pohled vypadá hra parádně a tím nemyslíme ani tak technické zpracování – jakkoli i to se nám líbí, jako spíš originální výtvarné pojetí plné bizarních nápadů a podobenství.

Co na tuto groteskní střílečku říkáte vy? Zaujala vás a povzbudila vaši zvědavost, anebo máte obecně ke hrám z Východu přetrvávající výhrady? Dejte nám vědět v komentářích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru