Blood (2019)

Atari oživuje střílečku Blood

Slavná FPS slaví návrat, komplexní remake ale nečekejte

9. 12. 2018
Název: Blood (2019) Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vydavatel Atari v kooperaci s vývojáři z týmu Nightdive Studios ohlašuje chystaný návrat slavné střílečky Blood. Ta se na počítače s tehdejším systémem MS-DOS podívala už v roce 1997, kdy spolu s dalšími akčními tituly devadesátých let pomáhala definovat podobu žánru stříleček. A více než dvacet let poté bude možné opět nasát atmosféru dávno zapomenutých časů.

Novodobý Blood bude jednoduše portem původního zážitku na moderní stroje a navrch bude pouze obohacen o některé moderní prvky.

Návrat to přitom bude doslovný a na své si přijdou nostalgičtí hráči – přiložená galerie odhaluje, že velkolepý remake se určitě nekoná. O tom už ale něco napovídá výběr samotného týmu, jelikož Nightdive jsou mistři remasterů starších titulů a ve stejném duchu pokračují i zde. Novodobý Blood bude jednoduše portem původního zážitku na moderní stroje a navrch bude pouze obohacen o některé moderní prvky zejména technického charakteru. Nepůjde tedy o nic nového ani pro hráče ani pro vývojáře, v jejichž portfoliu lze narazit na znovuoživené klasiky série Turok, Strife či System Shock. Právě aktualizovaná verze druhého dílu System Shock byla přitom tím prvním titulem, který měl tým Nightdive Studios na svědomí. Jde zároveň o sérii, ke které tvůrci dokázali získat práva a jež bude chystaným třetím dílem pokračovat i nadále.

Zpět ale ke střílečce Blood, která bude, jak už vysvětluje Daniel Grayshon z týmu Nightdive, citlivým remasterem. Ten na jedné straně bude ctít ducha klasiky žánru, na straně druhé ale bude hra využívat i moderní technologie. Modernizovaný engine se tak kupříkladu naváže na technologii DirectX i na aplikační rozhraní Vulkan. Nutností je dle Grayshona také aktualizace síťového kódu, přidání podpory Steamworks a rozšíření distribučních platforem. Hra se díky tomu zcela jistě objeví nejen na Steamu, ale bez DRM například i na platformě GOG.

Tam všude se budou moci hráči vrátit zpět do role pistolníka Caleba, který se už před více než dvěma dekádami rozhodl porazit záporáka jménem Tchernobog. Bližší detaily slibují tvůrci přinést brzy, spolu s nimi bychom se mohli dočkat i přesného data vydání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru