Monstrum 2, Junkfish Limited, Asymetrický multiplayerový horor Monstrum 2 je za dveřmi

Asymetrický multiplayerový horor Monstrum 2 je skoro tu

V procedurálně generovaných bludištích loví jeden hráč coby příšera ty ostatní. Zkuste betu

Zdroj: Team Junkfish
21. 1. 2021
Název: Monstrum 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Vývojáři ze studia Team Junkfish už 28. ledna vydají early access verzi survival hororu Monstrum 2 pro dva až pět hráčů, který je uvrhne do procedurálně generovaného labyrintu. Skupina vězňů se odtud snaží uprchnout, zatímco jim jde po krku jedno z titulních monster. Jde o asymetrický multiplayer, v němž až 4 lidé uvěznění v námořní základně stanou proti příšeře, kterou ovládá jiný hráč. Díky procedurálnímu generování se přitom půdorys bludiště, hádanky, předměty i překážky mění s každým zápasem, díky čemuž má být podle studia hra stále dynamická pro obě strany.

Hráč, který se ujme monstra, si může vybírat z různých potvor, které vzešly z nepovedených experimentů a genetických modifikací bývalé výzkumné stanice.

Vězni musí spolupracovat a hledat užitečné předměty. Před nepřítelem se musíte schovávat, plížit se ve stínu a hledat nejrůznější úkryty. Současně je ale třeba vyhýbat se pastem, které prozradí vaši polohu. A pokud už vás nepřítel spatří, měli byste vzít nohy na ramena. Hráč, který se naopak ujme monstra, si může vybírat z různých potvor, které vzešly z nepovedených experimentů a genetických modifikací bývalé výzkumné stanice. Každá má přitom vlastní specifické přednosti. V tomto případě to samozřejmě budete vy, kdo přebírá iniciativu a loví ostatní.

Jak už název hry napovídá, Monstrum 2 navazuje na první díl, což ovšem byla hra pro jednoho hráče. Šlo o tradičnější survival horor, už tady se ale objevily procedurálně generované úrovně. Pokračování si má podle autorů zachovat mnohé aspekty originálu včetně napětí a first person perspektivy, ale tuhle formuli se tým rozhodl osvěžit o moderní a populární on-line prvky. Snad budou mít na poli asymetrických multiplayerových hororů víc štěstí než někteří dřívější vyzyvatelé Dead by Daylight, kteří si už na zdánlivých “hitech” vylámali zuby.

Hra má strávit v programu předběžného přístupu 8 až 12 měsíců. Plná verze pak nabídne více monster, více předmětů, více únikových cest i větší variabilitu při procedurální generaci. Už nyní je ale podle autorů hra v betě a obsahuje všechny klíčové prvky, které tu zazněly. Coby vězen můžete například upravit svou postavu a hráč v roli monstra má na výběr ze tří potvor a také nechybí jejich customizace.

Monstrum 2 je v momentálně předprodeji za 13 dolarů a podle vývojářů by nemělo zdražit ani po vydání plné verze. Hru už je možné předobjednat třeba na oficiálním webu. Těšit se navíc můžete na pár bonusů, které odkazují mimo jiné právě k prvnímu dílu. Pokud vás titul zaujal a nechcete čekat až do 28. ledna na early access, můžete zkusit otevřenou betu. K dispozici bude tento víkend, tedy 23. a 24. ledna. Monstrum 2 v tuto chvíli míří jen na Windows.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru