Assassin’s Creed IV: Black Flag, Ubisoft, Assassin’s Creed Rogue a Black Flag mají vyjít na Switchi

Assassin’s Creed Rogue a Black Flag mají vyjít na Switchi

Oficiálního oznámení se možná dočkáme ještě dnes. Známý insider pravdivost úniku potvrdil

4. 9. 2019
Název: Assassin’s Creed IV: Black Flag Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2013

Vše nasvědčuje tomu, že na Nintendo Switch míří další díly ze série Assassin’s Creed. Důvěryhodné zdroje už informaci potvrdily. Fanoušci historické ságy se mají dočkat vysoce ceněného regulérního čtvrtého dílu s podtitulem Black Flag a pak neprávem opomíjeného spin-offu Rogue od bulharského studia Ubisoft Sofia, který byl labutí písní assassinů pro minulou generaci konzolí a představoval tématicky i hratelností průnik mezi trojkou a zmíněnou čtyřkou. Právě třetí díl společně s Liberation v remasterované podobě letos zamířil na Switch jako vůbec první zástupce této série.

Podle informací na e-shopu by měla hra vyjít už 6. prosince, takže oznámení je zřejmě na spadnutí.

Black Flag a Rogue se objevily coby bundle na řeckém e-shopu The Console Club. Předobjednávka byla k dispozici za necelých 39 eur. Brzy však z obchodu zase zmizela, což ovšem pochopitelně fanouškům neuniklo. Známý insider Daniel Ahmad, který pracuje jako analytik pro Niko Partners, vystupující také jako ZhugeEX navíc na fóru ResetEra tuto informaci potvrdil jako pravdivou. Nemá tedy jít jen o nějakou nepovedenou iniciativu zmíněného prodejce.

Podle informací na e-shopu by měla hra vyjít už 6. prosince, takže oznámení je zřejmě na spadnutí. Dost možná se jej dočkáme ještě dnes v rámci nového Nintendo Directu. Ten má být zaměřený právě na tituly, které dorazí na trh ještě letos. Video má trvat úctyhodných 40 minut.

Vzhledem k tomu, že se letos nemáme dočkat žádného nového dílu, bylo by celkem logické, pokud by se Ubisoft pokusil vzniklou mezeru vyplnit alespoň vydáním starších her, po nichž navíc majitelé Switche opakovaně volají. Vzhledem k tomu, že tyto tituly fungovaly na PS3 a Xboxu 360 a Black Flag vyšel také na Wii U, Switch by neměl mít s jejich fungováním žádný problém a stále se jedná o kvalitní počiny. Zejména pro fanoušky, kterým třeba nové pojetí ságy tolik nevyhovuje. Ubisoft navrch patří mezi nejaktivnější vydavatele, kteří podporují platformu od Nintenda.

Pokud jde o sérii na Switchi, sluší se ještě dodat, že exkluzivně pouze v Japonsku hráči měli možnost zahrát si cloudovou verzi Assassin’s Creed Odyssey na hybridní konzoli od Nintenda. K nám se bohužel tato verze nikdy nedostala.

Assassin’s Creed Rogue debutoval v listopadu 2014 a s minimální marketingovou podporou šel přímo proti protěžovanému Assassin’s Creed Unity, který už zamířil na nové konzole.

Assassin’s Creed IV: Black Flag vyšel na podzim 2013 a stal se obrovským trhákem a příjemným překvapením pro řadu hráčů, kteří už nad sérií lámali hůl. Základy k jeho hratelnosti ale položila trojka, včetně námořních bitev, lovu nebo otevřené divočiny. Black Flag ovšem všechny tyto prvky zasadil do gigantického světa a vytěžil na maximum.

Assassin’s Creed Rogue debutoval v listopadu 2014 a s minimální marketingovou podporou šel přímo proti protěžovanému Assassin’s Creed Unity, který už zamířil na nové konzole. Nakonec se ale ukázal být kvalitnějším titulem, než problémy sužovaná “revoluční” novinka, s níž byl částečně propojen. Hlavním hrdinou Rogue byl templář namísto assassina a po stránce hratelnosti i mytologie se počin značně odkazoval na Assassin’s Creed III i Black Flag. Seznámil nás navíc s mimořádně zajímavým obdobím severoamerických dějin. Na remasterovanou verzi jsme se podívali ve Vortexu #29.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru