Ecumene Aztec, Assassin z Mezoameriky? Ne, tohle je Ecumene Aztec

Assassin z Mezoameriky? Ne, tohle je Ecumene Aztec

Aztéckou říši napadli dobyvatelé z Evropy. Stanete se válečníkem, který je dokáže porazit?

Zdroj: Giantscraft
1. 6. 2023
Název: Ecumene Aztec Vývojář: Platformy: Žánr:

Na obzoru je nová historická hra a vypadá docela zajímavě. Vývojáři ze studia Giantscraft představili akční RPG Ecumene Aztec, v němž se coby udatný bojovník postavíme dobyvatelům z Evropy. Autoři lákají na dynamický soubojový systém, přičemž si máme vybrat ze tří válečnických tříd – jaguár, orel a had. Abychom ale odrazili vetřelce, musíme si podle autorů postupně osvojit všechny schopnosti, které máme k dispozici. Konfrontovat své protivníky přitom nemusíme jen otevřeně, ale budeme také líčit pasti a klást nejrůznější překážky. A když ani to nebude stačit, můžeme se o pomoc obrátit na samotné bohy, kteří nám zprostředkují potřebnou výhodu. Musíme ale obětovat vlastní krev. Inu, nic není zadarmo.

Výhoda je ale na naší straně v podobě prostředí, které dobře známe a kde jsme vyrostli.

Studio klade důraz na průzkum a objevování světa. Budeme se pohybovat ve městě i v džungli. Vývojáři přitom lákají na responsivní systém šplhání, takže není divu, že někteří už nyní přirovnávají hru místy k sérii Assassin’s Creed. Ostatně i tady se máme plížit a útočit ze stínu, schovávat se před nepřáteli a přechytračit chamtivé konkvistadory.

Ale tak už o chodí, když přijdou návštěvníci z „jiného světa“, které nejprve mylně považujete za bohy a oni vás přitom, jak se nakonec ukáže, přijdou jen zotročit a okrást. Teď je musíme zastavit a osvobodit své druhy. Tedy alespoň ty, které už nájezdníci mezitím nepřipravili o život. Výhoda je ale na naší straně v podobě prostředí, které dobře známe a kde jsme vyrostli. Tedy my ne, ale hlavní hrdina ano.

Důležitou roli má hrát také příběh, ale moc toho o něm zatím nevíme. Naším hlavním úkolem bude samozřejmě odrazit útočníky. Ecumene Aztec má vyjít někdy v roce 2025. Dočkat bychom se podle aktuálních plánů měli dočkat někdy ve druhém čtvrtletí. Zatím autoři výslovně slibují jen verzi pro PC, ale podporu konzolí nevylučují, je podle nich možná.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru