CrossfireX

Asijská variace na Counter-Strike míří na západní trh

Celosvětově nejhranější FPS dorazí na Xbox a nabídne příběhovou kampaň od Remedy

12. 6. 2019
Název: CrossfireX Vývojář: , Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 10. 2. 2022

Microsoft se v obrovském portfoliu ukázaných her na E3 pochlubil také portem masově oblíbené taktické FPS Crossfire pro západní trh. Titul jménem Crossfire X zamíří v roce 2020 nejprve na Xbox One. První CGI upoutávka nám toho o hře příliš mnoho nepověděla, víme ale, že se nebude jednat o prostý port asijské verze hry a že ta západní edice nabídne i singleplayer.

A o ten se postarají zkušení tvůrci z týmu Remedy Entertainment. Přítomnost mistrů příběhových akčních her může budit pozornost, znalci asijského originálu ale již dávno ví, že právě Remedy s původním týmem Smilegate Entertainment spolupracuje již delší dobu. Již před pár lety totiž Remedy oznámili, že pomáhají se singlem u pokračování Crossfire 2, což by logicky mohlo být právě Crossfire X.

Původní Crossfire je F2P záležitostí, v níž se v globálním konfliktu utkávají dvě znesvářené frakce – Black List a Global Risk. Black List zastupují tu takzvaně dobrou stranu konfliktu a Global Risk jsou naopak teroristickou organizací, která se pro trochu peněz nezastaví před ničím.

Vydání taktické týmové FPS Crossfire má na starosti čínský vydavatel Tencent Games, který její první verzi dodal na asijský trh už v roce 2007. A prakticky od té doby se hra dlouhodobě těší masové oblibě a ovládla trhy v Číně i v Korei a s více než 600 miliony hráčů utržila status nejhranějšího titulu celé planety. Dle webu tvůrců navíc tuto akci standardně hraje současně až osm milionů hráčů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru