Roller Champions, Ubisoft, Nová hra od Ubisoftu je známá ještě před E3

Arkáda Roller Champions zaútočí na Rocket League

Svižné závody slibují futuristické zasazení i věčný adrenalin

11. 6. 2019
Název: Roller Champions Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 5. 2022

Díky pravidelným únikům dat měl Ubisoft letošní E3 konferenci náročnější než jindy a po Watch Dogs Legion nebylo pro hráče i diváky žádným překvapením odhalení závodní arkády Roller Champions. Pestrobarevný obrázek a první detaily z konce května se do puntíku potvrzují a jasné je už i to, že Ubisoft útočí na pozici Rocket League.

Roller Chamipons jsou frenetickými závody na kolečkových bruslích inspirované skutečným sportem (roller derby). Zde ale jde o týmovou PvP záležitost, která oplývá nejen pastelovými barvami, ale také futuristickými prvky a komiksovým nádechem. A dle Ubisoftu je to prý zábava nejen hrát, ale dokonce i sledovat.

Tvůrci slibují tzv. skill-based zážitek, který lze velmi jednoduše a rychle pochytit, ale který je následně náročné dokonale ovládnout. Ve své podstatě stačí vzít balón (a to třeba i za pomocí mírného násilí), alespoň jednou s ním obkroužit závodní trať a umístit jej do soupeřovy branky. Více po sobě dokončených okruhů znamená více bodů. A to, které ze dvou tříčlenných družstev jako první získá pět bodů, vyhrává. Stejně tak je zde ještě limit sedmi minut na zápas, po kterých vyhrává ten tým, který má více bodů. Kromě tohoto jednoduchého principu ale hra nabídne i složitější mechaniky v otázce taktiky a těm, kdo se do ní budou ochotni ponořit, nabídne náročnější zážitek. Například protihráče lze preventivně odstavovat a balón je možné i přihrávat.

Ale to už můžete rovnou testovat sami na vlastní kůži. Aktuálně je k vyzkoušení pre-alpha verze hry, jež ukazuje základní mechaniky a která se snaží strhnout pozornost na svoji stranu. V případě zájmu si ale určitě pospěšte – tato fáze testování potrvá pouze do 14. června. Datum vydání plné verze je ještě neznámé, hra by ale měla dorazit i na konzole a měla by být zcela zdarma. Mikrotransakce se jí tedy nevyhnou.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru