Arkáda Dogfighter nás vezme do druhé světové války

Arkáda Dogfighter nás vezme do druhé světové války

Na první pohled úplně klasická letecká akce. Ve skutečnosti o dost divočejší než obvykle

4. 2. 2019

Není žádným tajemstvím, že letecké arkády na konzolích patři mezi ohrožené druhy. Pokud vám nedávný Ace Combat 7 nestačil, možná vezmete zavděk titulem Dogfighter -WW2-, který hráče kromě jiného láká na všudypřítomný režim battle royale. Ovšem pozor, není to hra pro každého.

Spíš než o žhavé želízko v ohni se momentálně jedná o nezvyklou kuriozitu. Hra od společností Iggymob, iBong a Grumpy se původně jmenovala Plague Sky a oznámena byla už loni v květnu. Arkáda pochází z Asie, což byste měli vědět dřív, než si pustíte video ze hry. Trailery totiž doprovází hodně divoký soundtrack a na první pohled moc nepřipomínají západní pojetí her z druhé světové války. Navzdory tomu samozřejmě Dogfighter -WW2- nabídne reálné stroje několika zúčastněných stran konfliktu. Namátkou stojí za zmínku letouny Micubiši (Mitsubishi) A6M zvaný Zero, P-51 Mustang, Messerschmitt Bf 109 a Supermarine Spitfire.

Název Dogfighter -WW2- neodkazuje jen ke vzdušnému souboji mezi stíhacími letadly, ale rovněž skutečnosti, že jednotlivé piloty reprezentují ve hře psi.

Kromě výše zmíněného režimu battle royale se mohou případní odvážlivci těšit i na mód scénářů, který by měl nahrazovat klasický singleplayer. K dispozici budou mise na anglickém pobřeží u Doveru a virtuální piloti se utkají také na německém nebi. Mimochodem, název Dogfighter -WW2- neodkazuje jen ke vzdušnému souboji mezi stíhacími letadly, ale rovněž skutečnosti, že jednotlivé piloty reprezentují ve hře psi. Já vám to říkal… Hra by měla přistát na PlayStationu 4 letos na jaře a pohání ji technologie Unreal Engine 4 od Epicu.

Pokud není tato novinka právě vaším šálkem kávy a přesto byste rádi usedli za knipl, máme pro vás ještě pár dalších tipů na letecké hry, které najdete v nabídce aktuální konzolové generace. Sáhnout můžete například po sérii Air Conflicts, jejíž poslední díly nesou podtituly Vietnam, Secret Wars a Pacific Carriers. Očekávejte ale maximálně lehoučký nadprůměr. Zalétat si samozřejmě můžete i on-line ve War Thunderu, pacifistickém Island Flight Simulatoru a pokud byste zatoužili po vzdušné akrobacii k dispozici máte ještě Blue Angels Aerobatic Flight Simulator. Všehovšudy to není dvakrát silná nabídka, jen co je pravda.

Kdo se na druhé straně nebojí simulace a PC, může sáhnout například po prověřeném titulu DCS World, pro nějž dokonce existuje formou placeného rozšíření československý proudový podzvukový cvičný letoun L-39 Albatros.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru