Apple Arcade není sám. Alternativu nabízí GameClub

Apple Arcade není sám. Alternativu nabízí GameClub

Předplatné za hry na iPhonu a iPadu nemá jen Apple. Konkurenční služba sází na klasiky

29. 10. 2019

Apple má Arcade a Google svůj Play Pass. Ale to není vše. Existují i další zajímavé předplatitelské služby zaměřené na mobilní hry. V App Storu pro iOS najdete také aplikaci GameClub, která funguje velmi podobně. Za 139 korun měsíčně, tedy stejnou částku, jako stojí Apple Arcade, dostanete přístup k mnoha dalším hrám. Má se jednat o ty největší mobilní hity, které jsou vám k dispozici i bez připojení k internetu, bez reklam a bez nepopulárních mikrotransakcí.

Katalog nabízených titulů se rozrůstá každý týden a branou k nim se stane právě aplikace GameClub, která klasicky láká na první měsíc členství zdarma. Samotné hry pak už stahujete “zdarma” klasicky z App Storu. Jejich nabídku můžete prozkoumat i na webu služby a nepochybně tu narazíte na některé z her, které třeba v minulosti vládly žebříčkům popularity.

Starší hry jsou optimalizované pro fungování na nových iPhonech i iPadech a GameClub předplatitelům rovněž nabízí různé tipy, návody a příručky, které se vážou ke konkrétním titulům v nabídce

Zajímavé je, že za novou službou stojí mimo jiné bývalý šéfredaktor webu TouchArcade Eli Hodapp, který dliuhodobě bojuje za prémiové tituly a jejich uchování pro budoucí generace. Starší hry jsou proto optimalizované pro fungování na nových iPhonech i iPadech a GameClub předplatitelům rovněž nabízí různé tipy, návody a příručky, které se vážou ke konkrétním titulům v nabídce. Provozovatelé se chlubí, že samotný Apple označil hry v katalogu GameClubu v minulosti za ty nejlepší, přičemž konkurenční služby je nenabízejí.

Katalog je pečlivě ručně sestavován, tvrdí služba, a spoléhá se na zkušené editory. Samotní autoři se označují v první řadě za hráče, kteří ví, co ostatní hráči chtějí. GameClub chce fanoušky přesvědčit více než stovkou titulů v nabídce, která čítá všechny možné žánry pro různé publikum. Provozovatelé přitom tvrdí, že je inspiroval kromě jiného negativní dopad free-to-play trendu na ochotu hráčů platit za prémiové kousky.

GameClub nechce bojovat s Apple na stejné frontě. Namísto nových pecek sází především na osvědčené moderní klasiky z iOS, které bodovaly třeba před pár lety. Některé z nich jste si už na nových mobilech a tabletech s aktuálním operačním systémem vůbec nezahráli. Teď nejenže fungují, ale nabízí třeba i vyšší rozlišení. Služba jako taková přitom není reakcí na Apple Arcade, ale byla ve vývoji dávno před oznámením předplatného od firmy s nakousnutým jablkem ve znaku.

GameClub také slibuje být transparentnější, pokud jde o přerozdělení výdělku samotným vývojářům her. Apple Arcade na druhé straně nemá údajně nabízet tak dobrý přehled ohledně výkonu a popularity zahrnutých her.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru