Apple Arcade nabídne exkluzivní hry za předplatné

Apple Arcade nabídne exkluzivní hry za předplatné

Nová služba chce vrátit mobilnímu hraní tvář. Chystá se i pokračování Beneath a Steel Sky

26. 3. 2019

Aktuální nastavení trendů ve videoherní branži nahrává tomu, aby se každá větší společnost snažila ustavit vlastní herní platformu či službu a zaujala na stále větším trhu silnější pozici. Zkratkovitě by se tak dalo říct, že Google má přelomovou Stadii, Nvidia PCčkový GeForce Now, EA svůj Origin Access, Microsoft nadějný xCloud a Sony nevýrazný PS Now. K tomu lze samozřejmě přičíst ještě herní aktivity Amazonu, ale třeba i obchodního řetězce Walmart nebo mobilních operátorů a máme tady rodící se nabídku, ze které oči přechází. Přesto se s napětím čekalo, co předvede jeden z největších hráčů – Apple – a výsledek rozhodně není zklamáním. Představená služba Apple Arcade si totiž vzala za cíl, vrátit mobilním hrám tvář, a už na podzim odstartuje s výběrem plnohodnotných prémiových her bez reklam a jakýchkoliv mikrotransakcí ve 150 zemích, včetně České republiky.

O novém předplatném se mluvilo na včerejší keynote a Tim Cook hned v úvodu připomněl, že právě Apple je s miliardou hráčů a 300 000 hrami tou největší herní platformou na světě. Jako takovou ji nelze přehlížet nebo podceňovat, ačkoliv jsou jednotlivé tituly pohledem hardcore hráčů často považovány za příliš jednoduché nebo nedostatečně propracované. Právě tenhle pohled však chtějí v Applu změnit prostřednictvím služby Apple Arcade, v rámci které naleznete za měsíční poplatek pečlivě vybrané exkluzivní hry, v nichž se nebude hledět na kompromisy. Jak už padlo výše, největší devizou je to, že hry budou kompletní a nezatížené jakýmikoliv dalšími platbami. Namísto honby za výdělkem se tak mohou vývojáři i s příslibem finanční účasti Applu soustředit na obsah, což si v doprovodném videu všichni svorně pochvalují, a pokud byste snad pochybovali nad tím, že i tak může jít o druhořadé autory, má Apple v rukávu několik slavných jmen.

Nejvýrazněji se jeví pokračování Cecilovy adventury Beneath a Steel Sky z roku 1994, které ponese obdobný název Beyond a Steel Sky.

Vývojem titulů exkluzivně pro Apple Arcade se pochlubily například společnosti Konami, SEGA, Klei Entertainment, Disney, Sumo Digital nebo Annapurna Interactive, které dále podpořila i jména slavných desginérů, jako Will Wright nebo Charles Cecil. Všichni se pak chtějí postarat o to, aby hned od podzimního spuštění Apple Arcade byl v nabídce dostatečný počet titulů, díky kterým se vyplatí do předplatného investovat. Celkově by jich mělo být na launch k dispozici přes stovku, odhalená je však v tuto chvíli pouhá třetina a bez popisu, záběrů či screenshotů lze jen složitě usuzovat, nakolik budou The Pathless, LEGO Brawls, Where Cards Fall nebo Hot Lava plnohodnotnými tituly. Nejvýrazněji se proto jeví pokračování Cecilovy adventury Beneath a Steel Sky z roku 1994, které ponese obdobný název Beyond a Steel Sky. Ve zmiňovaném videu je vidět několik úryvků z vývoje i vlastního hraní a vzhledem k tomu, že má hra dorazit i na PC, PS4 a Xbox One, působí služba konkurenceschopně.

Tenhle pocit pak umocňuje fakt, že služba bude vedle mobilních telefonů a tabletů dostupná rovněž na počítačích a Apple TV, takže bude mít k plnohodnotnému hraní opravdu blízko. Na druhou stranu to ale nevyvolává zdání, že by Apple bůhvíjak stál o souboj s končící generací PlayStationu a Xboxu a spíše si razí vlastní cestu, která je alternativou pro příslovečný masakr, odehrávající se dennodenně na App Storu. Na tomto místě se pak sluší dodat, že v rámci jednoho předplatného bude možné sdílet přístup až pro 6 členů rodiny a volně přecházet během hraní ze zařízení na zařízení. Apple navíc vyslyšel i volání hráčů, kteří jsou ochotní platit za prémiové hry a slibuje, že všechny hry z Apple Arcade bude možné hrát bez jakéhokoliv omezení také offline. Jediné, co v tuto chvíli není upřesněno, je výše měsíčního poplatku, ani v tomto případě ale neočekáváme, že se bude cena za Apple Arcade příliš lišit od podobných služeb na poli seriálů či her.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru