Apogee se vrací a oznamují nové hry i remastery

Apogee se vrací a oznamují nové hry i remastery

Společnost chce navázat na tradici shareware a stát se specializovaným indie vydavatelem

Zdroj: Apogee
21. 4. 2021

Slavná společnost Apogee se vrací a její plány pro nadcházejících 12 měsíců představuje v prezentaci Jon St. John, který propůjčil hlas hlavnímu hrdinovi série Duke Nukem. Ze všeho nejdřív ale Apogee připomínají svou slavnou minulost a hlásí se k prvenství na poli vydavatelů nezávislých her. Na počátku pomáhali studiím jako id Software, Remedy nebo 3D Realms, s nimiž je ostatně pojí společná historie. Společnost připomíná, že patřila mezi pionýry sharewaru a distribuce přes internet.

Je logické, že taková značka chce vzbudit vzpomínky hráčů a zahrát jim na nostalgickou strunu, a tak se i další část prezentace nese v duchu minulosti. Jon St. John osvěžuje hráčům paměť tituly jako Commander Keen, Duke Nukem, Wolfenstein 3D, Rise of the Triad, Raptor, Shadow Warrior, Blood, Max Payne nebo Prey. Za nimi všemi stálo Apogee, i když některé vyšly pod labelem 3D Realms.

Nejkonkrétněji oživený vydavatel představil hru Residual. Je to survial plošinovka, která nás vezme na nezmapovaný cizí svět plný mimozemské technologie.

Dost bylo ale vzpomínání. Apogee nyní lákají na čtyři nové hry, které vydají letos a příští rok společně s několika remastery. A zdaleka na všechny sázejí na retro stylizaci nebo devadesátkovou estetiku. V rychlém sledu se ukazují ve videu, ale bez dalších podrobností. Nejkonkrétněji oživený vydavatel představil hru Residual. Je to survival plošinovka, která nás vezme na nezmapovaný cizí svět plný mimozemské technologie. Za hrou stojí studio OrangePixel a vyjde už letos na podzim na PC, PlayStation, Xbox i Switch.

Pokud jde o vylepšené verze klasik, Apogee prý ještě nejsou připravení o nich mluvit a odhalit je, ale uslyšíme o nich v nadcházejících měsících. Už nějakou dobu ovšem víme, že Apogee stojí ve spolupráci s Destructive Creations také za chystaným remasterem akce Rise of the Triad.

Kromě toho nám firma představila své nové inovované logo. Apogee už mají spuštěný nový web, kde lze vystopovat pár dalších podrobností. Společnost chce podle svých slov podporovat indie vývojáře z celého světa jako kdysi.

Kořeny původní firmy se datují až do roku 1987. Už tehdy se přitom nezávislí vývojáři mohli vyhnout velkým vydavatelům a vsadit na shareware, který učaroval hráčům tím, že první část obsahu dostali zdarma. Na tento odkaz chce nyní společnost navázat. Kromě jmenovaných vývojářů a titulů se v novém blogu Apogee hlásí i k prvním krůčkům Parallax Software (Descent).

Apogee chtějí asistovat s financováním, marketingem, vydáváním krabicovek, portováním, testováním, lokalizacemi a celkově vedením a radami.

Ačkoli se podle Apogee indie vývojáři nikdy neměli lépe než teď díky dostupným enginům, nástrojům i distribučním kanálům, stále existují věci a oblasti, kde může specializovaný vydavatel pomoci. Apogee chtějí asistovat s financováním, marketingem, vydáváním krabicovek, portováním, testováním, lokalizacemi a celkově vedením a radami.

Bude hodně zajímavé sledovat, jak se jim bude dařit. Tak trochu situace okolo Apogee připomíná comeback MicroProse (nicméně Apogee byli víc aktivní i v minulých letech, jde spíš o rebranding a novou filosofii), ale tenhle pokus minimálně působí, jako by se jeho strůjci pokusili lépe zaměřit na konkrétní oblast. Uvidíme…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru