Anthem, Electronic Arts, Anthem má problémy na PS4, hra padá a vypíná konzoli

Anthem má problémy na PS4, hra padá a vypíná konzoli

Sony začala vracet hráčům peníze, EA se omlouvá a pracuje na opravě

5. 3. 2019
Název: Anthem Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 22. 2. 2019

Ačkoliv má Anthem od studia BioWare řadu předností a nechybí mu ambice ani potenciál do budoucna, aktuální stav hry je přinejmenším znepokojující. Dáme-li stranou designové přešlapy, opakující se mise nebo neuspokojivý end-game obsah, je tu ještě technická stránka věci, která se v posledních hodinách vehementně probírá. Naneštěstí pro vývojáře se ale neřeší perfektní cut-scény, modely Javelinů nebo pestrost herního světa. Ne, herními diskuzemi otřásají případy, kdy hra na PS4 až nepříjemně často padá a bez ptaní vypíná hráčům celou konzoli. O to hůř, když vypnutí proběhne podle poškozených hráčů přibližně tak, jako kdybyste vytáhli kabel ze zásuvky, což u některých nakonec skutečně vedlo k tomu, že jim už konzole nejde vůbec zapnout.

Hráči se začali hromadně obracet nikoliv na EA nebo BioWare, ale přímo na Sony s požadavkem vrácení peněz za hru, která jim ve finále může překazit plány na hraní čehokoliv dalšího.

Téma se rozebírá doslova všude, ať už se bavíme o oficiálních stránkách podpory her od Electronic Arts, sociálních sítích, nebo o Redditu, kde má dvojice vláken přes 2000 komentářů. Podle dosavadních informací se problém týká majitelů všech revizí konzole PS4 – od původní, přes Slim, až po nejvýkonnější Pro – a společnou mají i nahodilost, při které k pádům hry a vypínání konzole dochází. „Může se to stát při jakékoliv aktivitě. Hrál jsem na PS4 Pro s aktivním HDR a z ničeho nic se konzole vypnula,“ říká hráč s přezdívkou Ch3wy1105 na stránkách technické podpory EA. „I mně se dneska PS4 vypnula. Hra na dlouhou dobu zamrzla na stránce s výsledky z expedice, tak jsem ji vypnul a ihned poté se vypnula celá konzole. Asi minutu s ní nešlo nic dělat, vážně mě to vylekalo,“ píše pro změnu redittor drachengeist. Podobné zkušenosti přitom mají stovky dalších hráčů, kteří se v případech nenadálého odpojení konzole od elektřiny obávají zejména o nevratné poškození pevného disku, což má i následnou spojitost s tzv. bricknutím celého zařízení.

Není proto divu, že se hráči začali hromadně obracet nikoliv na EA nebo BioWare, ale přímo na Sony s požadavkem vrácení peněz za hru, která jim ve finále může překazit plány na hraní čehokoliv dalšího. A i když Sony nemá žádný ukotvený mechanismus pro podobné žádosti, některým hráčům na linkách podpory vychází vstříc: „Jo, fungovalo to bezchybně. Prostě jsem otevřel chat na supportu, počkal asi 10-15 minut ve frontě a poté napsal, že je hra momentálně rozbitá, poškozuje mojí konzoli a že bych ji rád vrátil. Bez jakýchkoliv průtahů mi pomohli a po kontrole některých údajů mi vrátili peníze,“ píše bluetidepro na Redditu. Jak už ale padlo výše, ne všem se podařilo tuhle proceduru dotáhnout do konce, což odpovídá například i situaci kolem No Man’s Sky, který chtěli hráči před lety vracet kvůli podezření z klamavé reklamy. Neuspěli všichni a hráči spekulují nad tím, zda nemá každý nárok jen na jedno vrácení peněz, nebo zda za zamítavou reakci Sony nemůže být fakt, že lidé chtějí vrátit peníze za hru, kterou si předobjednali.

Buď, jak buď, ani tohle ale nevede k vyřešení celého problému, o které se musí postarat sami vývojáři a ti už stihli zareagovat alespoň na Twitteru. Účet EA Help vydal krátké prohlášení, ve kterém dává hráčům najevo, že o pádech hry a vypínání konzolí vědí a momentálně zjišťují, co je způsobuje. Prosí zároveň hráče, aby při zobrazení chybové hlášky odeslali i nabízený report, pomocí kterého by mohli lidé z BioWare blíže identifikovat, co se vlastně děje. Kauzu navíc ztěžuje i to, že popisované chyby nelze replikovat, a jak bylo uvedeno výše, dějí se zcela náhodně, je proto pravděpodobné, že na opravu budou muset hráči nějakou dobu čekat, a to není v souladu s jejich trpělivostí. Bez jakéhokoliv překvapení tak je drtivá většina reakcí nemilosrdná, hráči nešetří nadávkami, navzájem se utvrzují v tom, aby Anthem přestali hrát a vyhrožují Electronic Arts žalobami. Navíc to vypadá, že podobné problémy postihly i hráče na Xboxu a z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že ani stabilita na PC není stoprocentní…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru