Anonymní hrdina ze značek a cedulí se blíží

Anonymní hrdina ze značek a cedulí se blíží

Logická plošinovka The Pedestrian vám představí netradiční svět. Vyjde už koncem ledna

3. 1. 2020

Znáte takového toho panáčka z všemožných značek, cedulí, upozornění, varování a symbolů? Říká vám, kdy můžete přejít přes přechod, kde jsou záchody nebo kam naopak nesmíte. Teď se stane hlavním hrdinou logické plošinovky The Pedestrian. I kdyby byla jen z poloviny tak nápaditá její hratelnost, jako je na pohled, pořád by to mohla být obrovská zábava.

Podobně jako ve skutečnosti zmíněné značky „komunikují“ mnohdy s člověkem jen za pomoci symbolů, i ve hře se vývojáři spoléhají především na obrázky a animace.

Vaším úkolem je dostat se klasicky z bodu A do bodu B, ale pohybujete se ve sterilním světě zmíněných cedulí, které můžete všemožně posouvat, skládat, přehazovat a propojovat, abyste vytvořili funkční cestu. V tomto smyslu The Pedestrian trochu připomíná Framed, oblíbenou mobilní logickou hru Hidea Kodžimy, kde jsme také přesouvali komiksová políčka ve snaze pomoci hrdinovi na jeho strastiplné cestě.

Musíte použít představivost a prokázat základy prostorové orientace i logiky. Autoři a jejich příběh se přitom obejde v podstatě beze slov. Podobně jako ve skutečnosti zmíněné značky “komunikují” mnohdy s člověkem jen za pomoci symbolů, i ve hře se vývojáři spoléhají především na obrázky a animace. Zatímco se však vy sami pohybujete v relativně strohém dvourozměrném světě, plně trojrozměrné prostředí okolo vás připomíná všemožné reálné kulisy.

Pokud jde o hudební doprovod, autoři se podle svých slov inspirovali velikány, jako jsou John Williams, Danny Elfman nebo Jerry Goldsmith. Za hrou stojí studio Skookum Arts. Jde o malý trojčlenný tým, který se svým projektem už dříve uspěl také v crowdfundingové kampani na Kickstarteru. S pomocí fanoušků tu vývojáři vybrali přes 30 tisíc dolarů. Původně však plánovali hru vydat už v polovině roku 2017.

Hra míří na Windows, Mac i Linux a vyjde už 29. ledna. K dispozici je rovněž bezplatné demo, které vás zabaví přibližně na 10 minut. Jeho smyslem je podle autorů naučit hráče základy hry. Jedná se o tutoriálovou oblast, takže hádanky nejsou nijak náročné, upozorňuje tým. Vřele vám doporučujeme hratelnou ukázku vyzkoušet, stojí rozhodně za pozornost.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru