Ani Sony možná ještě nezná cenu PlayStationu 5

Výrobce může čekat, s čím přijde Microsoft a Xbox. S konzolí prý dorazí i Ratchet & Clank

5. 2. 2020

Finanční ředitel společnosti Sony Hiroki Totoki naznačil, že přesnou cenu konzole PlayStation 5 nemusí zatím znát ani samotný výrobce. Důvodem je snaha vybalancovat několik různých faktorů a neznámých včetně plánů, které má konkurence. Téma přišlo na přetřes během hodnocení finančních výsledků společnosti za třetí čtvrtletí. Vedla k němu otázka, jak výrobce plánuje převést zákazníky na novou generaci a které faktory lze v tomto směru ovlivnit.

Nejde o náhodnou otázku, CEO Sony Interactive Entertainment Jim Ryan se v minulosti vyjádřil, že chtějí svou komunitu lépe a rychleji než kdy dřív přenést na další PlayStation. Tato migrace by měla hrát strategickou roli v budoucím úspěchu PS5, věří Sony. A výrobce se pochopitelně snaží zúročit svou aktuální více než stomilionovou skupinu majitelů PS4.

Rozdíl třeba 100 dolarů už může ovlivnit rozhodnutí zákazníka, jako jsme to viděli v minulosti.

Totoki prohlásil, že společnost musí mít například perfektní kontrolu nad personálními náklady. Na druhé straně jsou tu ale věci, na které není tak docela možné se připravit. V tuto chvíli je podle něj velmi obtížné hovořit o ceně, protože se pohybují v konkurenčním prostředí. A od ceny zařízení se zase budou odvíjet další náklady jako třeba na marketing. Hiroki Totoki pak znovu zdůraznil, že vše je o hledání rovnováhy, což je velmi obtížný úkol.

Důvod vyčkávací taktiky může být jednoduchý. Sony si určitě mnohé náklady dokáže dobře spočítat už nyní. Přesná výrobní cena se může ještě měnit, ovšem asi ne zásadně. Ale důležitý faktor v nacenění zařízení může hrát nový Xbox a strategie Microsoftu. Nebylo by to poprvé, kdy cenovka rozhodne o tom, po čem zákazníci sáhnou. Možná má japonský gigant v plánu nějaké únosné rozpětí, kde by se chtěl pohybovat, a vyčkává na oznámení Microsoftu, aby pak mohl svou cenu upravit podle něj. Rozdíl třeba 100 dolarů už může ovlivnit rozhodnutí zákazníka, jako jsme to viděli v minulosti. Což nutně neznamená, že jedna konzole bude opravdu dražší než druhá, třeba se snaží firmy co nejvíc přiblížit.

Ratchet & Clank od Insomniacu může být launchovým titulem

Zatím počítáme s tím, že Sony i Microsoft uvedou nové konzole na trh před Vánoci, ale žádné bližší informace strany ceny a vydání nemáme. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že japonský výrobce včera spustil na webu PlayStationu stránku věnovanou konzoli PS5. Moc informací na ní ale zatím nenajdete. Stále ještě podle prohlášení na webu není Sony připravená plně odhalit novou generaci svého herního systému. Můžete se však přihlásit k odběru novinek a zajistit si, že se o datu vydání, ceně i lineup her dozvíte mezi prvními.

Zatímco se v posledních dnech spekuluje, zda Sony nemohla interně odložit plánované představení konzole PlayStation 5, za pozornost stojí i další nepotvrzená zpráva stran launchových her. Mohl by se mezi nimi – nepochybně k radosti skalních fanoušků – objevit nový Ratchet & Clank. Pracovat na něm mají původní autoři ze studia Insomniac Games, které loni koupila Sony. Tuto informaci znovu pustil do éteru známý novinář Colin Moriarty v podcastu Sacred Symbols. Hra má být dlouho ve vývoji a až po ní bude prý následovat pokračování Spider-Mana. Poslední díl z roku 2016 byl takzvanou reimaginací jedničky a ve zkratce šlo o parádní hru.

Podobně se spekuluje o remaku hry MediEvil 2. Ovšem jen na základě značně kryptického tweetu, respektive odpovědi na Twitteru od skladatele hudebního doprovodu hry Andrewa Barnabase. Nicméně o platformě se můžeme jen dohadovat a klidně by hypotetický vylepšený druhý díl mohl zamířit ještě na PS4. Pokud se na něm skutečně pracuje…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru