Ani Nintendo na Gamescomu nebude. Kdo se zúčastní?

Další firma hlásí, že se zatím na kolínské výstaviště nevrátí. Potvrzených je relativně málo

Zdroj: Gamescom
5. 6. 2022

Gamescom se má letos podle pořadatelů konečně vrátit na výstaviště v Kolíně nad Rýnem v podobě hybridní show, která spojí obsah z loňských digitálních ročníků a tradiční podobu populárního veletrhu. Organizátoři se o tento koncept chtěli pokusit už loni, ale ze svých plánů nakonec museli slevit, protože fyzickou část znovu nebylo možné kvůli covidu uspořádat. Letos to už vypadá, že akci na místě nic nepřekazí, nicméně i my ve Vortexu si v posledních týdnech klademe otázku, zda vyrazit do Německa osobně a jak bude letošní Gamescom vypadat. O kvalitě show totiž rozhodnou nejen pořadatelé, ale především zastoupené společnosti. A už dříve jsme měli důvod k drobným obavám, zda se zúčastní tradičně silná sestava, protože vývojáři i vydavatelé mohou ještě váhat, zda bude akce bezpečná a neohrozí své zaměstnance a spolupracovníky.

Akce, která se uskuteční od 24. do 28. srpna, má proběhnout za přísnějších bezpečnostních opatření a organizátoři chtějí snížit i počet lidí v areálu.

Ať už to nakonec dopadne jakkoli, tradiční stánek Nintenda na kolínském výstavišti návštěvníci nenajdou. Firma se rozhodla nezúčastnit. V rozhovoru pro německý magazín Games Wirtschaft mluvčí evropské pobočky prohlásil, že i když je Gamescom jinak klíčovou událostí v jejich kalendáři, letos se po důkladné úvaze japonská firma rozhodla nepřipojit k vystavovatelům. Hry pro Switch si prý budou moci fanoušci vyzkoušet na jiných akcích a festivalech po celém Německu. Nintendo se rozhodlo zaměřit spíš na regionální akce namísto velkého mezinárodního veletrhu.

Pokud by k podobnému závěru došlo více firem, mohl by to být pro Gamescom problém. Akce, která se uskuteční od 24. do 28. srpna, má proběhnout za přísnějších bezpečnostních opatření a organizátoři chtějí snížit i počet lidí v areálu, který před pandemií koronaviru nechvalně proslul svými přeplněnými koridory a halami. Tato opatření mají zahrnovat například nižší počet vstupenek, lepší organizaci u vstupu, takzvané digitální fronty nebo širší průchody.

2K ani Wargaming nebudou

Jenže jak už bylo řečeno, takovou show dělá hlavně její lineup. A stále není jasné, kdo všechno se přímo na výstavišti Gamescomu zúčastní. S jistotou víme, ze dorazí společnosti jako Bandai Namco, Koch Media nebo THQ Nordic. Je ale také potvrzené, že letos nedorazí kromě Nintenda třeba Wargaming nebo 2K.

Na to, že se akce kvapem blíží, nemáme k dispozici zase tak moc informací. Pořadatelé se nedávno pochlubili, že už se na Gamescom registrovalo okolo 2509 vystavovatelů, ale zatím nejsou příliš konkrétní a do tohoto čísla se samozřejmě počítají úplně všichni, kdo na akci něco ukazují. Na další jména v tuto chvíli čekáme. Zastoupeny budou pavilony jednotlivých zemí a chybět mezi nimi nebude ani Česko.

A když už je řeč o nejrůznějších akcích, stojí za doplnění, že společnost Devolver Digital naplánovala svou prezentaci už na 9. června. Akce začne ve 23:59 našeho času a nečekáme nic menšího než další bláznivou tiskovku typickou pro Devolver.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru