Ani Halo Infinite se nedokázalo ubránit cheaterům

Hráči sdílí vtipné klipy ze hry, v nichž se podvodníci ani nesnaží nic maskovat

Zdroj: Microsoft
23. 11. 2021
Název hry: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 8. 12. 2021 Platformy: , , Žánr:

Ačkoliv nejde o objev století, v multiplayerové složce Halo Infinite, která je bezplatně dostupná od 15. listopadu, se objevují cheateři. Vše byla jen otázka času, než se podaří stávající ochrany prolomit a implementovat základní náčiní, jako je pohled skrze zdi nebo automatické míření. Všemu pochopitelně nahrává fakt, že je hra vedle Xboxu dostupná také na PC, přesto ale přichází cheateři i z řad konzolistů, a to díky hardwarovým modům ovladače a dalším obvyklým praktikám. Dětinské počínání těch, kdo nejsou schopní překousnout prohru, už navíc zachycují první hráči a podle dostupných záběrů lze vyvodit, že někteří cheateři z Halo Infinite už zcela rezignovali na to, že by své podvodné chování skrývali.

První klip sdílel streamer Doug, který nejprve ocenil práci sledovaného hráče, aby se mu následně otevřeně vysmál. Jak je patrné hned po několika sekundách, hráč začne bezmyšlenkovitě střílet do zdi vedle dveří, kde se s největší pravděpodobností skrývá nepřítel. Ještě průkaznější je ale podvádění v druhé části klipu, kdy hráč vysloveně kouká do zdi tak, aby pomocí wallhacku kontroloval pozici nepřátel a hází granát před sebe přesně v momentě, kdy k němu soupeři nabíhají. To vše, přirozeně, aniž by ve skutečnosti měl pohyb ostatních vidět, natož takhle dobře načasovat.

Druhé video sdílel na Twitteru profesionální hráč Valorantu Zlep, kterému se nezdálo, jak dobře jeden z jeho spoluhráčů trefuje nepřátele. Při sledování jeho hry ale hodně rychle vyšlo najevo, že mu něco pomáhá s mířením, což měl dotyčný následně i přiznat. Hardwarový mod pro ovladač je poměrně typickou pomůckou cheaterů na konzolích a doslova kolejnicové sledování nepřítele je toho jasným důkazem. I v tomto případě dochází k nekontrovaným pokusům zasáhnout cíl přes zeď, což je dalším obvyklým jevem, když dotyčný neumí své cheaty ani pořádně ovládat.

Co se týče anti-cheatovacích nástrojů, vývojáři ze 343 industries o ochraně Halo Infinite mluvili už před několika měsíci. Nevíme sice, čím přesně je Halo Infinite chráněno, vývojáři ale zmínili průběžné vylepšování, což by mohlo značit spojení s funkcí strojového učení a zapojení umělé inteligence při rozpoznávání vzorců podezřelého chování podvádějících hráčů. Takový systém má využívat například Ricochet – ochrana Warzonu a následně i her ze série Call of Duty – otázkou však je, nakolik bude efektivní a zda skutečně ochrání hru od vstupu cheaterů. Zatím se zdá, že Halo Infinite ušetřeno skutečně nebude, můžeme tedy alespoň doufat, že hru nezasáhnou tak masivní vlny podvodníků, jako v případě zmíněného Call of Duty a hra bude i nadále poskytovat pokud možno férové prostředí.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím