Android už funguje i na Nintendu Switch

Android už funguje i na Nintendu Switch

Dvojici vývojářů se povedlo zprovoznit operační systém od Googlu na hybridní konzoli

25. 2. 2019

Digitální kutilové neúnavně zkouší experimentovat s hardwarem i softwarem. Pokud jste si až dosud kladli otázku, zda by na Switchi čistě teoreticky mohl běžet jiný operační systém, už znáte odpověď. Billy Laws a Max Keller dokázali na hybridní konzoli od Nintenda spustit ranou verzi Androidu Q s tím, že funguje dotyková obrazovka, Wi-Fi, Bluetooth a dokonce i Joy-Cony. Na rozdíl od standardní verze tak může takto upravené zařízení nabídnout třeba standardní internetový prohlížeč.

A spolu s ním pochopitelně celou plejádu dalších aplikací i her. Ovšem zatím pouze teoreticky. Výkon není ani zdaleka optimální a jde v první řadě především o důkaz, že je něco podobného vůbec možné. Správně zatím nepracují například ovladače pro grafiku, nefunguje zvuk ani propojení přes USB. S ohledem na to, že veškerou grafiku má momentálně na starost procesor, samotní autoři vyloučili, že by v tuto chvíli bylo možné zahrát si na takto upraveném Switchi nějakou hru pro Android.

Dodávají ale současně, že na svém prototypu budou nadále pracovat. Bude tak zajímavé sledovat, zda si časem poradí i s dokem a připojením k televizi nebo čtečkou karet. Switch jako takový se svými vnitřnostmi pochopitelně nijak extrémně neliší od moderních tabletů, takže se od počátku předpokládalo, že něco podobného bude možné. Toto je ale první pořádný pokus, který navíc už v zárodku slibuje slušné fungování.

Na závěr jen připomeneme, že pokud jde o zmíněnou grafiku, spoléhá Switch na čip na bázi Tegra X1 od společnosti Nvidia. Takový byste našli například v zařízení Nvidia Shield, které pohání operační systém Android TV, čili cíl vytvořit speciální grafické ovladače není vůbec nereálný.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru