Analogue Duo si poradí skoro s každou hrou na NEC

Nová luxusní retro konzole se zaměřila na TurboGrafx-16 a příbuzné. Nespoléhá na emulaci

Zdroj: Analogue
26. 10. 2020

Společnost Analogue specializující se na různé retro konzole chystá na trh další pozoruhodné zařízení. Nový systém Duo se zaměřil na japonskou produkci společnosti NEC a slibuje být kompatibilní skoro se všemi zařízeními této firmy a herními formáty. Jde o ultimátní konzoli vše v jednom, která si poradí cartridgemi i hrami na CD. Podporuje dokonce originální hardware a příslušenství díky původnímu portu

K zařízení lze ale pohodlně připojit také nový bezdrátový ovladač a zvládne až čtyři naráz. Samozřejmostí už dnes je HDMI výstup až v 1080p. Anaogue Duo si rozumí se systémy a rozšířeními TurboGrafx-16, PC Engine, SuperGrafx, TurboGrafx CD, PC Engine CD-ROM², Super Arcade CD-ROM². Nejde přitom o softwarovou emulaci, kompatibilita je řešena na hardwarové bázi. Duo naopak nepodporuje takzvané romky.

Na trh by měla novinka dorazit příští rok a prodávat se bude za 199 dolarů.

Firmware konzole půjde updatovat přes SD kartu. Duo bude k dispozici ve dvou barevných provedení – bílé a černé. Na trh by měla novinka dorazit příští rok a prodávat se bude za 199 dolarů. Součástí balení je kromě samotné konzole i HDMI kabel, USB kabel a napájení. Výrobce ale varuje, že zásoby budou omezené.

Společnost Analogue současně uvede na trh adaptér pro svůj retro handheld Pocket, díky němuž se kapesní systém rozšíří o podporuje TurboGrafx-16, PC Engine a SuperGrafx. Toto rozšíření přijde na trh rovněž příští rok za 30 dolarů.

Samotná konzole TurboGrafx-16/PC Engine z roku 1987 se loni na E3 dočkala oznámení vlastní mini verze od Konami. Systém se skoro 60 zabudovanými hrami měl původně vstoupit do prodeje letos v březnu, nakonec se tak ale stalo kvůli pandemii až na přelomu května a června v závislosti na jednotlivých regionech. Prodává se za 100 dolarů.

O společnosti Analogue také nepíšeme na Vortexu poprvé. Věnovali jsme se například zmíněnému handheldu Pocket, který působí jako ten nejluxusnější Game Boy, o němž jste kdysi snili.

Co to byl TurboGrafx-16

Zatímco na západě TurboGrafx-16 žádnou velkou díru do světa v konkurenci SNESu a Mega Drivu neudělal, v Japonsku byl velice populární. Coby PC Engine tu vstoupil na trh už říjnu 1987, zatímco do USA přišla konzole až v srpnu 1989 a do některých evropských zemí až v roce 1990. Celosvětové prodeje se vyšplhaly asi na 10 milionů zařízení a systém je zajímavý i tím, že se dočkal přinejmenším 17 různých modelů a revizí včetně cestovní verze a CD verze. Zajímavé také je, že ačkoli jde o první “šestnáctibitovou” konzoli, využívala jen osmibitový procesor, což se především na Západě stalo terčem kritiky, protože konzole byla výrobcem označována jako šestnáctibitová a měla koneckonců číslovku 16 i v názvu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru