Americká občanská válka v podání hry se rodila 10 let

Battle Cry of Freedom od autorů Napoleonic Wars pro Mount & Blade láká na masivní bitvy

Zdroj: Flying Squirrel Entertainment
2. 12. 2021

Válčení patří k videohrám od nepaměti. Bojiště druhé světové války znají hráči skoro nazpaměť. Když ale dojde na americkou válku za nezávislost nebo občanskou válku, jsou zkušenosti fanouškům především mimo Spojené státy o poznání skromnější. Přitom i tyto konflikty nabízejí velký potenciál na poli digitální kultury, jak dokázaly už některé starší počiny. Právě na americkou občanskou válku se pak zaměřili trochu paradoxně evropští vývojáři ze studia Flying Squirrel Entertainment se svým novým titulem Battle Cry of Freedom.

Nemusíte jen stát v první linii se zbraní v ruce. Bubeník třeba pozvedá morálku, zatímco ženista staví barikády a hloubí zákopy.

Autoři tento týden hrdě oznámili, že po neuvěřitelných 10 letech ve vývoji dorazí v první polovině příštího roku novinka konečně na Steam. Slibují přitom brutální 1st person i 3rd person bitvy, v nichž si konflikt 19. století mohou hráči užít z perspektivy Unie i Konfederace. Do bojů na 14 mapách se bude moci zapojit až 300 hráčů. Tento multiplayerový titul inspirovaný Mount & Blade připravuje tým, který má na svědomí rozšíření Napoleonic Wars pro Mount & Blade: Warband. Jeho cílem bylo najít kompromis mezi historickou přesností a hratelností.

Vývojáři slibují masivní bojiště, která jsou všechna inspirovaná známými existujícími místy. Na výběr mají hráči z desítek tříd, z nichž každá přináší unikátní vybavení i roli. Nemusíte jen stát v první linii se zbraní v ruce. Bubeník třeba pozvedá morálku, zatímco ženista staví barikády a hloubí zákopy. Studio láká na proměnlivou denní dobu i počasí, díky nimž budeme bojovat v mlze, dešti i bouřce, což ovlivní nejen viditelnost, ale třeba i balistiku. Ostatně důležitou roli v boji bude hrát také dělostřelectvo. Silný vichr může také polámat stromy.

Samozřejmostí je obrovský výběr různorodých zbraní. Bude jich přes 120 a 70 druhů munice. Hra nabídne nejen přesné zbraně, ale také uniformy i prostředí a realistickou fyziku. Oblečení navíc půjde všemožně upravovat do nejmenších detailů, ale vždy tak, aby to odpovídalo skutečnosti. Těšit se máme také na destrukci prostředí. Zničit půjdou budovy i mosty, prostřílet stěny a půjde pokácet stromy.

Když byla řeč o bubenících, vojenská kapela bude ve skutečnosti ještě širší, stejně jako seznam dostupných hudebních nástrojů. Na soundtracku se podíleli skuteční muzikanti a nabídne přes 50 dobových skladeb. Do boje se navíc mohou ve speciálním režimu zapojit také vojáci ovládaní umělou inteligencí, díky nimž může být na jednom serveru až 800 botů.

Oficiální mapy, vlastní mapy i náhodně generované

Battle Cry of Freedom nabídne také možnost vytvořit si za pomoci přístupných nástrojů vlastní mapy, pokud by vám ty oficiální nestačily. Bojiště půjde také náhodně generovat. Autoři budou dokonce organizovat masivní historicky přesné bitvy, které mohou fungovat jako jakási obdoba reálných rekonstrukcí.

Už v tuto chvíli si můžete Battle Cry of Freedom přidat do seznamu přání na Steamu, kde najdete další podrobnosti o velmi zajímavém titulu. Za pozornost stojí také oficiální web nebo kanál autorů na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím