Ambiciózní modifikace Portalu 2 umožní cestovat v čase

Portal Reloaded nabídne vlastní příběh, dabing a třetí zelený portál. Vyjde už v dubnu

Zdroj: Jannis Brinkmann
26. 10. 2020

Gabe Newell nedávno prohlásil, že se ve studiu Valve pracuje na celé řadě nových projektů. Dodal ale také, že na jejich oznámení budeme čekat do doby, než si budou vývojáři stoprocentně jistí, že daný titul dokončí a vydají, a tak musíme v případě nových dílů a rozšíření slavných sérií prozatím spoléhat na práci komunity. Nadšení navazovat na Half-Life, Left 4 Dead nebo Portal autorům modifikací rozhodně nechybí a jedním ze zářných příkladů je i Portal Reloaded. Velmi ambiciózní mod, který druhý díl milované logické hry rozšiřuje nejen o vlastní příběh a dabing zákeřné umělé inteligence, ale kompletně mění herní mechanismy a přidává třetí portál, díky kterému můžete do dané lokace vstoupit v jiné časové rovině.

Portal Reloaded má na svědomí Jannis Brinkmann, který se s prací pochlubil před několika dny na portálu ModDB. Pro svůj projekt ale zřídil také oficiální webovou prezentaci, z níž vychází najevo spoustu velmi zajímavých detailů. Předně, Portal Reloaded bude zcela zdarma šířená modifikace, která staví na konceptech původní hry, ale stoprocentně se spoléhá na vlastní obsah. Ten budou z větší části tvořit jednotlivé testovací místnosti – konkrétně jich modifikace přinese 25 – podstatná ale bude i v úvodu nastíněná změna pravidel v podobě třetího portálu. Jak vysvětluje první video, všechny portály bude nutné vzájemně kombinovat k vyřešení všech prostorových a akrobatických hádanek, z čehož se vám může poměrně spolehlivě zatočit hlava. Ve videu není nouze o umisťování portálů za letu, kombinování jejich fungování ve dvou časových rovinách nebo násobení pádové rychlosti pro delší či vyšší skoky.

Co se týče příběhu, hráčovu identitu popisuje autor Portal Reloaded jako testovací subjekt 4-5-0-9, probouzející se z umělé spánku autonomní umělou inteligencí, která rovněž obdrží kompletní dabing. „Očekává se po vás, že projdete speciálním řetězcem testů. Hluboko uvnitř Aperture Science, v lokacích oddělených od zbytku komplexu, leží dříve neznámá a dlouho zapomenutá plejáda místností,“ zní anotace příběhu. Odpovídá se v ní ale i na to, že novým zeleným portálem projdete do 20 let vzdálené budoucnosti, kdy je komplex Aperture Science v troskách a nic nefunguje tak, jak by fungovat mělo. Součástí řešení puzzlů budou nicméně i staré známé propriety jako jsou nejrůznější spínače a oblíbená Companion Cube.

Autor modifikace nicméně upozorňuje, že je Portal Reloaded určen spíše veteránům, kteří mají všechny mechanismy v malíku, prošli oběma díly křížem krážem a rovněž mají za sebou nejpovedenější modifikace. Vydání, naplánované na 19. dubna příštího roku, by pak mohlo navíc posloužit jako oslava desátých narozenin Portalu 2 a snad i pobídka směrem k Valve, aby napočítali do tří a oblažili nás plnohodnotným pokračováním.

Klidně i ve VR… Nebo radši ne.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru