Amazon zrušil MMO The Lord of the Rings

Onlinovka zasazená do světa Pána prstenů byla ve vývoji přes dva roky. Nebude z ní nic

Zdroj: Middle-earth Enterprises
18. 4. 2021

Bloomberg přišel s překvapivou informací, že Amazon zrušil MMO podle Pána prstenů (The Lord of the Rings). Hra oznámená před dvěma lety byla ve vývoji ve spolupráci Amazon Game Studios a čínské společnosti Leyou, která vlastní studia Digital Extremes, Splash Damage, Athlon Games, Kingmaker a Radiance Games. Vlastníkem Leyou je pak od loňského prosince gigant Tencent.

Lidé obeznámení s projektem tvrdí podle Jasona Schreiera, že ke zrušení hry vedl spor mezi Amazonem a Tencentem. Mluvčí Amazonu potvrdil, že po nákupu Leyou nebyli schopní v projektu dále pokračovat. Tým Amazonu, který na hře pracoval, bude přesunut na jiné projekty. “Milujeme značku Pán prstenů a jsme zklamaní, že nepřineseme tuto hru zákazníkům,” dodal mluvčí v prohlášení.

Mělo jít o free-to-play hru pro PC a konzole, která by byla zasazená dlouho před události Pána prstenů.

Jedná se o další neúspěch Amazon Game Studios. Tato herní divize se opakovaně snaží proniknout mezi velké vydavatele, ale zatím nemá štěstí. Po The Grand Tour Game přišla série odkladů a rušení. Zrušeny byly projekty Nova, Intensity, Breakaway a Crucible. MMO New World je opakovaně odkládáno.

MMO The Lord of the Rings bylo poprvé oznámeno v roce 2018 a pak se znovu slavnostně připomnělo v roce 2019. Pracovalo na něm studio Athlon Games. Mělo jít o free-to-play hru pro PC a konzole, která by byla zasazená dlouho před události Pána prstenů. Navštívili bychom prý země, postavy a tvory, které jsme dřív v Tolkienově světě nespatřili.

Roky práce nepřinesly žádný výsledek

Amazon mluvil o projektu jako o obrovské příležitosti, protože mají k dispozici jeden z nejbohatších fiktivních vesmírů vůbec. Na hře se podíleli zkušení veteráni, kteří dříve pracovali na hrách EverQuest, Destiny, PlanetSide nebo World of Warcraft. Titul jsme bohužel nikdy nespatřili v akci. Vyjít měl někdy v roce 2022.

Společnost Amazon nadále pracuje na televizním seriálu zasazeném do Středozemě. Ten však neměl mít se hrou přímou spojitost. Amazon má vlastní herní studia v Seattlu, Orange County, San Diegu a nově také v Montréalu.

Jiné MMO ze světa Pána prstenů – The Lord of the Rings Online – funguje už od roku 2007.

Co jsme o hře psali v roce 2019

Společnými silami chtějí dát autoři hráčům obrovský svět v rámci hry, která by měla fungovat roky, slibuje zakladatel Leyou Alex Xu. Partnerství si pochvaluje i viceprezident Amazon Game Studios Christoph Hartmann, který tvrdí, že chtějí dělat hry nejvyšší kvality, ať už půjde o nové značky nebo kulturní pilíře, jakým je Tolkienovo dílo. “Středozemě představuje jeden z nejbohatších fiktivních světů vůbec a dává našemu týmu zkušených MMO vývojářů ohromnou příležitost tvořit a hrát si,” dodává.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru