The Lord of the Rings MMO (Amazon), Amazon Game Studios, Amazon zrušil MMO The Lord of the Rings

Amazon zrušil MMO The Lord of the Rings

Onlinovka zasazená do světa Pána prstenů byla ve vývoji přes dva roky. Nebude z ní nic

Zdroj: Middle-earth Enterprises
18. 4. 2021

Bloomberg přišel s překvapivou informací, že Amazon zrušil MMO podle Pána prstenů (The Lord of the Rings). Hra oznámená před dvěma lety byla ve vývoji ve spolupráci Amazon Game Studios a čínské společnosti Leyou, která vlastní studia Digital Extremes, Splash Damage, Athlon Games, Kingmaker a Radiance Games. Vlastníkem Leyou je pak od loňského prosince gigant Tencent.

Lidé obeznámení s projektem tvrdí podle Jasona Schreiera, že ke zrušení hry vedl spor mezi Amazonem a Tencentem. Mluvčí Amazonu potvrdil, že po nákupu Leyou nebyli schopní v projektu dále pokračovat. Tým Amazonu, který na hře pracoval, bude přesunut na jiné projekty. “Milujeme značku Pán prstenů a jsme zklamaní, že nepřineseme tuto hru zákazníkům,” dodal mluvčí v prohlášení.

Mělo jít o free-to-play hru pro PC a konzole, která by byla zasazená dlouho před události Pána prstenů.

Jedná se o další neúspěch Amazon Game Studios. Tato herní divize se opakovaně snaží proniknout mezi velké vydavatele, ale zatím nemá štěstí. Po The Grand Tour Game přišla série odkladů a rušení. Zrušeny byly projekty Nova, Intensity, Breakaway a Crucible. MMO New World je opakovaně odkládáno.

MMO The Lord of the Rings bylo poprvé oznámeno v roce 2018 a pak se znovu slavnostně připomnělo v roce 2019. Pracovalo na něm studio Athlon Games. Mělo jít o free-to-play hru pro PC a konzole, která by byla zasazená dlouho před události Pána prstenů. Navštívili bychom prý země, postavy a tvory, které jsme dřív v Tolkienově světě nespatřili.

Roky práce nepřinesly žádný výsledek

Amazon mluvil o projektu jako o obrovské příležitosti, protože mají k dispozici jeden z nejbohatších fiktivních vesmírů vůbec. Na hře se podíleli zkušení veteráni, kteří dříve pracovali na hrách EverQuest, Destiny, PlanetSide nebo World of Warcraft. Titul jsme bohužel nikdy nespatřili v akci. Vyjít měl někdy v roce 2022.

Společnost Amazon nadále pracuje na televizním seriálu zasazeném do Středozemě. Ten však neměl mít se hrou přímou spojitost. Amazon má vlastní herní studia v Seattlu, Orange County, San Diegu a nově také v Montréalu.

Jiné MMO ze světa Pána prstenů – The Lord of the Rings Online – funguje už od roku 2007.

The Lord of the Rings MMO (Amazon), Amazon Game Studios, Amazon zrušil MMO The Lord of the Rings

Co jsme o hře psali v roce 2019

Společnými silami chtějí dát autoři hráčům obrovský svět v rámci hry, která by měla fungovat roky, slibuje zakladatel Leyou Alex Xu. Partnerství si pochvaluje i viceprezident Amazon Game Studios Christoph Hartmann, který tvrdí, že chtějí dělat hry nejvyšší kvality, ať už půjde o nové značky nebo kulturní pilíře, jakým je Tolkienovo dílo. “Středozemě představuje jeden z nejbohatších fiktivních světů vůbec a dává našemu týmu zkušených MMO vývojářů ohromnou příležitost tvořit a hrát si,” dodává.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru