New World, Amazon Game Studios, Amazon se ohradil proti tomu, že by New World ničil grafické karty

Amazon se ohradil proti tomu, že New World ničí grafiky

Někteří hráči s RTX 3090 si stěžují, že jim MMO poškodilo hardware. Autoři tvrdí opak

Zdroj: Amazon Games
22. 7. 2021
Název: New World Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 9. 2021

Někteří hráči bety New World si na internetu stěžují, že jim hra zničila grafikou kartu. Konkrétně se to má týkat těch, kteří používají grafiku RTX 3090 od americké společnosti EVGA. Amazon se nyní proti těmto tvrzením ohradil s tím, že je titul bezpečný. Přesto ale přijal další opatření.

Fanoušci si na Redditu v hojném počtu stěžují, že jim New World v některých případech nenávratně zničil drahou a nedostupnou grafickou kartu. Hlásí extrémní přehřívání, ke kterému má docházet dokonce ještě v hlavní nabídce hry. Vývojáři z Amazon Games Orange County se naopak brání, že New World zkoušejí stovky tisíc hráčů a nahráli v ní miliony hodin. Tým připouští, že dostal několik popsaných hlášení, ale tvrdí, že používá standardní techniky a nevšimli si žádného masového problému na kartách řady RTX 3090.

Na jedné straně kritika, na druhé obrovský zájem

Beta je podle autorů zcela bezpečná. Aby ale ještě víc uklidnili hráče, implementují do hry update, který v hlavním menu uzamkne framerate. Studio současně poděkovalo fanouškům za veškerou zpětnou vazbu. Objevují se také názory, že hra skutečně v daném momentu nestandardně zatíží grafickou kartu, ale vážnější chyba může být na straně jejího výrobce, protože se hardware podle všeho nedokáže správně proti přehřívání bránit a komponenty zkolabují. V tuto chvíli bude nepochybně potřeba počkat na konkrétní testy, protože vše ostatní budou spekulace.

Ale podívejme se na New World při této příležitosti také z veselejší perspektivy. Hře se totiž jinak překvapivě daří. Beta dosáhla v maximu na více než 190 tisíc současně hrajících hráčů na Steamu, což z ní aktuálně činí jeden z vůbec nejpopulárnějších titulů. Velkému zájmu se těší rovněž na Twitchi, kde také atakuje první místa ve sledovanosti se statisíci diváků. Zdá se tak, že má minimálně potenciál překonat vydaný a za krátko zase zrušený Crucible.

MMORPG New World je ve vývoji přes pět let a vyjít má 31. srpna.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru