Amazon propouští přes 180 lidí z herní divize

Amazon propouští přes 180 lidí z herní divize

Jedná se už o druhé velké propouštění v tomto oddělení za posledních pár měsíců

Zdroj: Amazon
14. 11. 2023

Ze světa k nám přišla další zpráva o propouštění. Amazon oznámil, že o práci přijde dalších víc než 180 lidí z jeho herní divize. Už letos v dubnu přitom propustil stovku lidí. Viceprezident Amazonu Games Christoph Hartmann uvedl, že ví, že jde o těžkou zprávu, která ovlivní mnoho lidí. Nikdy podle něj není snadné rozloučit se s kolegy. Vedení proto nepřistoupilo k tomuto rozhodnutí rychle, naopak ho dlouho zvažovalo. Zdroje chce ale Amazon využít jiným způsobem.

Propouštění se dotkne projektů Crown Channel a Game Growth. Crown Channel byl jedním z kanálů Amazonu na Twitchi, který se zaměřoval na původní program. Amazon chce na druhé straně dál vyvíjet a vydávat hry a podporovat rovněž službu Prime Gaming s tituly, na které mají předplatitelé nárok “zdarma”.

Herní divize Amazon Games funguje od roku 2012. Tvoří ji hned několik vývojářských studií. Relentless Studios (dříve Amazon Game Studios Seattle) sídlí v Seattlu a pracovali na zrušené akci Crucible. Amazon Games Orange County sídlí v kalifornském Irvine a vyvíjí MMO New World. Dále pak firma vlastní studia Amazon Games San Diego a Amazon Games Montreal.

Amazon poslal na trh hry jako The Grand Tour Game, zmíněný New World nebo Lost Ark od týmu Tripod Studio a firmy Smilegate. Během uplynulých pár let ale zrušil kromě Crucible také projekty Nova, Intensity, Breakaway nebo MMO ze světa Pána prstenů od Athlon Games a Leyou.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru