Amazon odhalil další detaily o Dead Islandu 2

Unikly obrázky, popis hry, náhled krabičky i možné datum vydání. Dočkáme se v únoru?

Zdroj: Deep Silver
18. 8. 2022
Název hry: Dead Island 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Čtvrtek je nová středa, alespoň podle zajímavých zpráv, které se na nás valí už od brzkého rána. Nákupní horečka v Embraceru, únik detailů o pokračování Tales from the Borderlands a nyní Dead Island 2. Hra, kterou mnozí považovali za mrtvou, má podle posledních oficiálních informací vyjít do března 2023, kdy by měli být lidé ze studia Dambuster konečně připraveni uzavřít bouřlivý proces vývoje. Neoficiálně jsme se pak od insidera Toma Hendersona dozvěděli, že by se měla hra zaměřovat na kooperaci a vzít hráče do Kalifornie. Jenže ještě před tím, než to stačili potvrdit (nebo vyvrátit) sami vývojáři, někdo v Amazonu neuhlídal situaci a zveřejnil detaily přímo v katalogu obchodu. Co víc, Dead Island 2 v databázi Amazonu můžete stále najít, i když na některých místech došlo k promazání některých informací, které však stačil internet zachytit.

Dead Island 2 by měl podle nyní již odstraněných detailů vyjít 3. února příštího roku. Tím by se splnila podmínka, kterou komunikovali sami zástupci společnosti Embracer Group, pod který spadají vydavatelé hry z Deep Silveru. Datum zaznamenal insider Wario64, spolu s detailním popisem Dead Islandu 2, tak jak se pod rukama vývojářů z Dambuster Studios upravil z poslední známé vize. Jak jste mohli očekávat, hra se bude odehrávat v Kalifornii, přičemž vývojáři zatím konkrétně uvedli jen město Los Angeles a jeho známé části – Beverly Hills a Venice Beach. Příběh se točí kolem viru, který z obyvatel Los Angeles udělal zombie a přeživších, kteří jsou dílem vlastní genetické výbavy proti viru imunní.

Vývojáři rovněž v uniklých detailech potvrdili, že hráči budou moci resetovat svůj progres a se svou postavou si skutečně pohrát.

Ve Dead Islandu 2 byste měli mít na výběr z šesti hratelných postav, které se od sebe budou lišit nejen výbavou či preferovanými zbraněmi, ale také dalšími schopnostmi. Hra ovšem nabídne možnost profilovat skilly každého z hrdinů podle vlastních představ a dostat se postupným přerozdělováním bodů k takovému stylu, který vám bude co nejvíce vyhovovat. Vývojáři rovněž v uniklých detailech potvrdili, že hráči budou moci resetovat svůj progres a se svou postavou si skutečně pohrát, což by mohlo podpořit i znovuhratelnost, i když v tuto chvíli nemůžeme přirozeně ohodnotit, jak výrazné změny budou a zda se budou skutečně pojit s jinou hratelností.

Co se týče soubojů, hra by měla přijít s intenzivní, krvavou a brutální first person akcí s mnoha zbraněmi a možnostmi, jak si kosení zombíků užít. Vezmeme-li v potaz, jak fungoval předchozí díl, máme docela slušnou představu, jak intenzivní by akce mohla být, ani na tomto místě ale nemůžeme předbíhat skutečnému zážitku. Pokud ale vývojáři dostojí tomu, co se objevilo na Amazonu – kromě soubojů s několika zombiemi nás patrně čeká i souboj s hordami, což bude zajímavé už jen například pro srovnání s Days Gone, který tento mechanismus zpracoval velmi dobře.

Co se týče dostupných verzí, Amazon potvrzuje vydání na předchozí i stávající generaci konzolí, kde by se měla hra prodávat shodně za 70 dolarů. Edice pojmenované Day One by měla obsahovat speciální válečný obušek, baseballovou pálku, perk na zbraně a kartičku se skillem Osobní prostor, ať už to ve výsledku znamená cokoliv. Více informací v tuto chvíli nad rámec přiložených obrázků nemáme, tušíme ale, že už za týden budeme chytřejší. Bez ohledu na to, že vývojáři slibovali informace až na poslední čtvrtletí roku, únik zřejmě nebude zcela náhodný.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru