Amazon je prý blízko dohodě o seriálu podle Mass Effectu

Mac Walters z BioWare už dřív prohlásil, že seriál by byl lepší než film. A co ten Henry Cavill?

Zdroj: BioWare
24. 11. 2021
Název hry: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 5. 2021 Platformy: , , Žánr:

Obvykle velmi dobře informovaný magazín Deadline přišel s informací, že Amazon chce udělat z Mass Effectu nový televizní seriál. Dohoda o této adaptaci je podle webu velmi blízko. I na tomto poli má firma v plánu nabídnout více různorodého obsahu. Bohužel dalších podrobností se nám nedostává, ale to neznamená, že nutně tápeme úplně ve tmě a prsty by v tom mohl mít i Henry Cavill.

Samozřejmě nejde o první podobné plány. O filmové adaptaci se v minulosti mluvilo opakovaně. Kromě animovaného filmu Mass Effect: Paragon Lost z roku 2012, který doplnil hru Mass Effect 2, už v roce 2010 EA oznámili, že práva na hraný celovečerní film podle Mass Effectu získala studia Legendary Pictures a Warner Bros. Casey Hudson, Ray Muzyka a Greg Zeschuck měli u projektu figurovat coby výkonní producenti.

„Pokud se chystáte vyprávět příběh, který je tak propracovaný jako Mass Effect, televize je tou správnou cestou. Přirozeným způsobem se hodí k epizodickému formátu.“

Scénář měl napsat Mark Protosevich podepsaný pod filmy Poseidon a Já, legenda a příběh mohl kopírovat děj první hry. V roce 2012 se měl scénáře ujmout Morgan Davis Foehl. Hlavním hrdinou měl být komandér Shepard coby muž. Uvažovalo se i o tom, že by film vyprávěl vlastní nový příběh. Letos ale Mac Walters z BioWare prohlásil, že adaptace se nikdy nedostala z fáze plánování. Problémem podle něj byla nejistota, jak velkolepý příběh smrsknout do 90 až 120 minut a na co se zaměřit, aby Mass Effect na stříbrném plátnu zůstal Mass Effectem. Navíc se Lionsgate chtěl zaměřit víc na televizi a seriály.

O tom, proč nevznikl film Mass Effect, jsme psali podrobně v červnu. Tehdy se Mac Walter vyjádřil v tom smyslu, že vidí větší potenciál v televizní adaptaci. „Pokud se chystáte vyprávět příběh, který je tak propracovaný jako Mass Effect, televize je tou správnou cestou. Přirozeným způsobem se hodí k epizodickému formátu,“ uvedl.

Britský herec Henry Cavill (Zaklínač, Muž z oceli) v únoru zveřejnil fotku na Instagramu, o níž někteří fanoušci věřili, že s ní lákal na nějaký projekt spojený s Mass Effectem.

“Když vytváříme Mass Effect, máme celkový příběh, který chceme vyprávět. Ale každá úroveň nebo mise je jako vlastní televizní epizoda,” doplnil. A podle těchto misí a jejich průběhu se pak upravuje i hlavní příběh, říká Walters. Pro herní značky je proto podle něj delší forma seriálu lepším způsobem. Dalším problémem mohou být samotné volby a svoboda hráče, protože Mass Effect nemá jeden jediný příběh, ale každý hráč napsal svůj vlastní. A Walters si zjevně není jistý, zda by řešením byl interaktivní příběh, jakým je třeba experimentální Black Mirror: Bandersnatch.

V souvislosti se spekulovaným seriálem od Amazonu stojí za připomenutí ještě událost z letošního února. Britský herec Henry Cavill (Zaklínač, Muž z oceli) zveřejnil fotku na Instagramu, o níž někteří fanoušci věřili, že s ní lákal na nějaký projekt spojený s Mass Effectem. Na Cavillově profilu se objevil obrázek pravděpodobně z maskérny, na němž herec v rukou držel nějaké papíry. Magazín GamePressure se úspěšně pokusil rozmazanou stránku zaostřit a text, který měl zůstat skrytý, rozšifroval. A v něm se objevují termíny a jména dobře známá ze série Mass Effect: Cerberus, Reaper, Geth a Tali’Zorah. Klidně se ale může podílet i na dabingu chystané hry.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím