The Lord of the Rings MMO (Amazon), Amazon Game Studios, Amazon chystá nové MMO ze světa Pána prstenů

Amazon chystá nové MMO ze světa Pána prstenů

On-line hra pro PC a konzole nás seznámí s Tolkienovou Středozemí před válkou o Prsten

Zdroj: Middle-earth Enterprises
10. 7. 2019

Kromě toho, že společnost Amazon připravuje televizní seriál na motivy Pána prstenů a Středozemě anglického spisovatele J. R. R. Tolkiena, dočkáme se i nového MMO. Se seriálem však nebude propojeno tak úzce, jak by někdo mohl očekávat. Zatímco televizní produkce se zaměří na takzvaný Druhý věk a události, které opravdu dlouho předcházely proslulé trilogii, herní novinka už se má víc blížit právě nejproslulejším příběhům, které zfilmoval novozélandský režisér Peter Jackson.

Půjde o free-to-play titul a míří na PC i nejmenované konzole. Není pochyb o tom, že půjde už o systémy nové generace.

Ani v tomto případě se ale děj nebude odehrávat paralelně s Pánem prstenů a budeme svědky dřívějších dramat. Prozkoumáme prý země a setkáme se lidmi a tvory, které jsme nikdy dřív neměli možnost spatřit.

Půjde o free-to-play titul a míří na PC i nejmenované konzole. Není pochyb o tom, že půjde už o systémy nové generace. Za hrou stojí týmy Amazon Game Studios, Athlon Games a Leyou. O hře nicméně neslyšíme úplně poprvé. Společnost Leyou, která kromě zmíněných Athlon Games vlastní i studia Digital Extremes (mimo jiné autoři Warframe) a Splash Damage, oznámila už loni v září partnerství s Middle-earth Enterprises, jehož výsledkem měla být nějaká blíže nespecifikovaná on-line free-to-play hra založená na Tolkienově díle. Novinkou je ale spojení s Amazonem a díky němu zřejmě hra nabírá první konkrétnější obrysy.

Společnými silami chtějí dát autoři hráčům obrovský svět v rámci hry, která by měla fungovat roky, slibuje zakladatel Leyou Alex Xu. Partnerství si pochvaluje i viceprezident Amazon Game Studios Christoph Hartmann, který tvrdí, že chtějí dělat hry nejvyšší kvality, ať už půjde o nové značky nebo kulturní pilíře, jakým je Tolkienovo dílo. “Středozemě představuje jeden z nejbohatších fiktivních světů vůbec a dává našemu týmu zkušených MMO vývojářů ohromnou příležitost tvořit a hrát si,” dodává.

Amazon přitom současně pracuje na vlastním původním MMO nazvaném New World. Společnost, která má zatím na kontě především mobilní tituly a teprve letos vydala první větší počin v podobě závodní hry The Grand Tour Game, se zcela pochopitelně neobejde bez pomoci zmíněných veteránů. S on-line hrami mají proto pomáhat ostřílení matadoři, kteří dříve pracovali na hitech jako World of Warcraft, Everquest, Destiny nebo Planetside. Bohužel neznáme žádné další podrobnosti, natožpak datum vydání tohoto nového projektu.

Německá společnost Daedalic Entertainment oznámila akční adventuru The Lord of the Rings: Gollum, jejímž hlavním hrdinou bude Glum.

Nejde nicméně o jedinou připravovanou hru ze světa Pána prstenů. Už v březnu jsme psali, že německá společnost Daedalic Entertainment oznámila akční adventuru The Lord of the Rings: Gollum, jejímž hlavním hrdinou – jak už ostatně samotný název napovídá – bude Glum. Ani v tomto případě nepůjde o adaptaci knihy či filmu.

Jedno opravdu silné MMO už přitom fanoušci Středozemě znají a hrají. Titul The Lord of the Rings Online od studií Turbine, respektive Standing Stone Games funguje už od roku 2007. To bylo naopak relativně těsně spjato se stejnojmennou trilogií.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru