Alien: Isolation vyjde v češtině na mobily a tablety

Survival horor od britského studia Creative Assembly slibuje port bez kompromisů

Zdroj: Creative Assembly
18. 11. 2021
Název hry: Alien: Isolation Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 10. 2014 Platformy: , , , , , , , , , Žánr: ,

Jako blesk z čistého nebe udeřila zpráva, že na telefony a tablety míří další port velké AAA hry. Společnost Feral Interactive oznámila, že už 16. prosince vydá na operační systémy iOS a Android ceněný survival horor Alien: Isolation. Stejný tým už dříve portoval hru na macOS, Linux a Nintendo Switch.

Součástí Alien: Isolation pro iOS a Android je všech sedm DLC.

Autoři slibují ohromující grafiku a věrnou konverzi původního titulu od studia Creative Assembly. Má se jednat o kompletní zážitek bez kompromisů. Port se pyšní dotykovým ovládáním i možností plně si přizpůsobit interface. Díky tomu si hráči mohou vše upravit podle svého. Hra ale samozřejmě podporuje také klasické gamepady.

Součástí Alien: Isolation pro iOS a Android je všech sedm DLC včetně velmi atraktivních příběhových rozšíření Last Survivor a Crew Expendable, kde se blíže seznámíte s posádkou lodi Nostromo z původního filmu. Co můžete od mobilní verze čekat, už blíže naznačuje první upoutávka, kterou zveřejnila společnost Feral Interactive.

Konverze pro Switch od stejných autorů se dočkala nesmírně pozitivních ohlasů.

Hra se bude prodávat za 15 dolarů, respektive 15 eur a třeba v App Storu už najdete předobjednávku. Pokud jde o zařízení od Applu, vyžaduje vetřelec iOS 14.8 a 11 GB volného místa. Potřebovat budete iPhone 7 Plus a novější, případně iPad mini 5 či iPad Air 3 a novější. Příjemným překvapením je rovněž informace, že hra nabídne české titulky.

Pokud byste měli obavy o technickou kvalitu portu, stojí za zmínku, že konverze pro Switch od stejných autorů se dočkala nesmírně pozitivních ohlasů. Tahle verze vyšla v prosinci 2019. Na Mac a Linux hra dorazila v roce 2015. A originál debutoval na podzim 2014 na PC, PS3, PS4, Xboxu 360 a Xboxu One.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím