Alien: Isolation, Sega, Alien: Isolation se vrací. Jako digitální minisérie

Alien: Isolation se vrací. Jako digitální minisérie

Příběh oblíbené hry byl upraven pro nehráče do podoby rozšířené podívané

28. 2. 2019
Název: Alien: Isolation Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 7. 10. 2014

Tohle je něco, o čem jsme my samotní docela nedávno spekulovali, a přesto jsem teď maximálně překvapený, že k tomu skutečně dojde. Když společnost 20th Century Fox, která vlastní práva na značku Alien, na sociálních sítích lákala, že letos budeme moci Vetřelce hrát, číst o něm i dívat se na něj, bylo jasné, že to myslí s oslavami 40 let, které uplynou od premiéry prvního filmu, opravdu vážně. Brzy bylo jasné, že nové projekty se budou věnovat především Amandě Ripley, dceři hlavní hrdinky filmové ságy Ellen, kterou ztvárnila herečka Sigourney Weaver. Amandu hráči dobře znají ze survival hororu Alien: Isolation od Creative Assembly a Segy z roku 2014. Už nějakou dobu jsme také věděli, že v tomto příběhu bude pokračovat čtyřdílná komiksová série Aliens: Resistance od Dark Horse. A koncem ledna na mobily a tablety dorazil mobilní titul Alien: Blackout, jenž sice přímo na Isolation nenavazoval, ale jeho hrdinkou byla znovu Amanda.

Podle IGN, kde bude mít projekt premiéru, jde o první podobný počin svého druhu. A dočkáme se jej už ve čtvrtek 28. února.

Od počátku se však objevovaly také náznaky, že by se snad mohl vrátit i samotný Isolation. Ne přímo regulérním druhým dílem, v nějž fanoušci nadále doufají, ale v podobě neinteraktivního příběhu, který by znovu odvyprávěl dramatické události, k nimž došlo na palubě vesmírné stanice Sevastopol. Leccos na to ukazovalo. A přesto se to zdálo jako hloupost. Kdo by se díval na titul, který může hrát? A kdo by ho upravil, aby byl víc než jen sledem poslepovaných animací a útržků gameplaye? Co by takový produkt mohl nabídnout nad rámec sledování walkthrough videí, kterých je internet plný, stejně jako sestřihů z cut scén? Všechno to byly relevantní otázky a nikomu se nezdálo pravděpodobné, že by se k projektu někdo vrátil a upravoval ho do podoby filmu či seriálu. Přesně to se ale stalo.

Společnost 20th Century Fox příběh Alien: Isolation rozšířila a transformovala do podoby nové digitální série. Podle IGN, kde bude mít projekt premiéru, jde o první podobný počin svého druhu. A dočkáme se jej už ve čtvrtek 28. února. Naráz má vyjít všech sedm epizod. Série využívá stávající cut scény z Alien: Isolation a nějakým způsobem je zřejmě pospojuje ve funkční celek, který bude dávat smysl i bez částí, v nichž člověk postavu sám ovládal. Cílem prý bylo dodat příběhu větší hloubku a současně odvyprávět tuto kapitolu v přístupnější podobě těm, kteří nehrají nebo se o hry vůbec nezajímají. Což navíc dává tušit, že je Isolation z hlediska kánonu skutečně důležitý a Fox s ním i nadále počítá. Možná i pro nějaké další zásadní projekty, když s ním chce obeznámit i nehráče…

Obsahuje filmečky ze hry, first person scény, které byly upraveny, ale také úplně nové záběry, které byly vytvořeny speciálně pro potřeby této nové verze.

Studio se znovu spojilo s původními autory i dalšími týmy ve snaze vytvořit unikátní minisérii. Obsahuje filmečky ze hry, first person scény, které byly upraveny, ale také úplně nové záběry, které byly vytvořeny speciálně pro potřeby této nové verze. V Alien: Isolation se Amanda 15 let po zmizení lodi Nostromo (původní Vetřelec) vydává po stopách své pohřešované matky. Letový záznamník ztraceného plavidla měl být objeven a nachází se právě na zmíněné stanici Sevastopol patřící korporaci Weyland-Yutani. Amanda zamíří na základnu, kde se musí stejně jako její matka utkat s monstrem, které tak poznamenalo celou její rodinu a její život. Digitální série má být adaptací populární hry, rozšířeným vyprávěním a chce nabídnout trochu jinou perspektivu. Trailer doslova zmiňuje “nový úhel”.

Je to velice zvláštní dárek ke 40. narozeninám ságy. A i když asi řada z vás bude pociťovat značnou skepsi, nebo dokonce možná zklamání, já jsem opravdu moc zvědavý, co se z tohohle překvapení vyklube. Snad si série zachová alespoň něco z hrůzostrašné atmosféry původní hry, která vystihla Vetřelce dokonale. Sám si přitom kladu otázku, zda nově přidané scény v kombinaci s šikovným střihem dokáží podobnou “recyklaci” legitimizovat. To brzy zjistíme. Zatím se alespoň můžeme podívat na první trailer.

Alien: Isolation, Sega, Alien: Isolation se vrací. Jako digitální minisérie

Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet

Sci-fi horor Alien (Vetřelec) se zrodil v roce 1979, kdy mu vdechli život švýcarský výtvarník H. R. Giger, režisér Ridley Scott a scénárista Dan O’Bannon. Série filmů s Ellen Ripley (Sigourney Weaver) pokračovala v letech 1986, 1992 a 1997. Filmy střídaly žánry i režiséry, pokračování se ujali James Cameron, David Fincher a Jean-Pierre Jeunet. Kromě crossoverů s Predátorem jsme se pak v letech 2012 a 2017 dočkali prequelů Prometheus a Alien: Covenant, které režíroval opět Ridley Scott. Kromě mnoha knih a komiksů se Vetřelci zabydleli i ve světě videoher. Ta úplně první vyšla už v roce 1982 pro Atari 2600 a jmenovala se jednoduše Alien. Tou poslední velkou byl pak vedle různých mobilních a VR zážitků právě Alien: Isolation z roku 2014.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru