Alien: Blackout, FoxNext Games, Alien: Blackout je nový survival horor pro mobily

Alien: Blackout je nový survival horor pro mobily

Amanda Ripley znovu změří síly s obávaným vetřelcem

7. 1. 2019
Název: Alien: Blackout Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 24. 1. 2019

Magazín Variety vyřešil záhadu okolo nové hry s Vetřelcem rychleji, než jsme doufali. Alien: Blackout je nový survival horor s Amandou Ripley v hlavní roli. Naneštěstí se jedná pouze o hru pro mobily a tablety. K dispozici bude na App Store ve verzi pro iOS, Google Play pro Android a míří také na Amazon Appstore. Za titulem stojí vývojáři ze studia D3 Go! a vaším úkolem bude přežít na stanici patřící korporaci Weyland-Yutani, kde půjde hráči a jeho posádce po krku nelítostný vetřelec.

Pokud nechcete přijít o své kolegy, musíte přechytračit populární monstrum v sedmi úrovních, zatímco řešíte stále náročnější úkoly na palubě stanice. Chování vetřelce má být nepředvídatelné a totéž prý bude platit i pro vaši posádku. Autoři slibují nefalšovaný horor, zatímco k dispozici vám budou jen omezené zdroje ochromené základny. S pomocí tenčících se zásob energie budeme ovládat a napájet mapu, bezpečnostní kamery i kultovní detektor pohybu.

Jak už z podstaty věci vyplývá, příběh je zasazen mezi události prvních dvou filmů. Navzdory tomu, že jde o mobilní titul, slibují vývojáři prvotřídní technické zpracování a větvení příběhu, přičemž každé rozhodnutí může hráče dovést k jinému závěru. Autoři nás nabádají, abychom ve snaze dosáhnout vítězství, vyzkoušeli různé strategie a taktiky. Žádná jatka ale očekávat nelze. Hra obdržela od ESRB rating teen, čili se nepochybně obejde bez zobrazení explicitního násilí. Datum vydání zatím neznáme.

Kromě D3 Go! na hře pracuje studio Rival Games. D3 Go! je kalifornský tým, který má na kontě tituly Marvel Puzzle Quest nebo Magic: The Gathering – Puzzle Quest. Rival Games sídlí ve Finsku a upozornili na sebe epizodickou sérií Thief of Thieves. Ochrannou známku Alien: Blackout si studio 20th Century Fox, které vlastní práva na Vetřelce, zaregistrovalo 22. listopadu. S jistotou tak už víme, že on-line akce od Cold Iron Studios ponese jiný název a můžeme jen doufat, že představena bude také v dohledné době v rámci oslav 40. výročí premiéry prvního filmu.

Jejich součástí má být i v září oznámená čtyřdílná komiksová série Aliens: Resistance od nakladatelství Dark Horse. Její první díl vyjde už 23. ledna a jde o přímé pokračování survival hororu Alien: Isolation od Creative Assembly. Na plnohodnotný druhý díl v podobě videohry si ale zřejmě musíme nechat zajít chuť.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru