Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Alfatest nového Call of Duty už zřejmě v tichosti probíhá

Alfatest nového Call of Duty už zřejmě v tichosti probíhá

Tajemný projekt The Red Door se objevil v databází PSN. Odhalení se Activisionu nelíbilo

Zdroj: Activision
10. 6. 2020

Mohlo se zdát, že po první vlně spekulací kolem tajemných bunkrů ve Warzone – battle royale režimu aktuálního Call of Duty – dohady o dalším pokračování série ustaly. Uvnitř aktivní komunity fanoušků, insiderů a dataminerů se nicméně stále řešily byť jen sebemenší náznaky nového Call of Duty a není příliš překvapivé, že debata v předvečer plánované prezentace titulů pro PlayStation 5 eskaluje. Je navíc živena novými úniky z databáze her na PlayStation Network i reakcí zástupců Activisionu, kteří měli některým fanouškovským webům doporučit, aby o některých věcech nemluvili, vzhledem k možnému porušení ochranných známek. To všechno pak směřuje nejen k odhalení příštího dílu, ale také k doprovodnému eventu, který by měl být spuštěn ve zmiňovaném Warzone.

Zdroj: Activision

Začněme daty z PSN, které sdružuje a analyzuje portál PS4Database.com. Jeho provozovatelé si všimli, že s poslední aktualizací databáze došlo k připsání nového titulu s názvem The Red Door, který svou celkovou velikostí 71 GB naznačuje, že by mělo jít o velkou AAA záležitost. Ještě nápadnější je však obsahové ID, které vypadá takto – EP0002-CUSA20074_00-COD2020INTALPHA1. Právě závěru řetězce, tedy COD2020INTALPHA1, se proto ihned chytila komunita hráčů Call of Duty a i s přihlédnutím k předchozí praxi vydavatele mluví o uzavřeném alfatestu, který bývá zpravidla k dispozici na preview akci určené pro vybrané influencery či zástupce médií. V minulosti tak například proběhla uzavřená alfa titulu Nortwhoods, kterým nebylo nic jiného než Call of Duty: Black Ops 3 a je téměř jisté, že podobně postupovali lidé z Activisionu, resp. studia zodpovědná za Call of Duty i v následujících letech. Navíc se zdá, že ona tajuplná alfaverze Call of Duty pro letošní rok je v oběhu už delší čas, neboť se podle dalších detailů z databáze PSN dočkala už v květnu několika patchů.

Vraťme se ale k dataminerům, konkrétně z webu ModernWarzone.com, kteří se pustili do podrobnějšího průzkumu dostupných dat a před několika hodinami doslova zaplavili svůj Twitter dosud neznámými detaily. Tím nejdůležitějším pro ně byly dva obrázky – domnělé logo nové hry, hlásající název Call of Duty: Black Ops bez jakéhokoliv přídomku a obrázek odkazující na výše uvedený The Red Door. Kvůli němu pak navíc portál obdržel důrazné varování od Activisionu, že došlo k porušení ochranných známek a přímou výzvu, aby byly materiály ze stránek staženy. To samozřejmě zapůsobilo na fanoušky jako nepřímé potvrzení, že jsou dosavadní úniky autentické a že ke spojení nového Call of Duty s The Red Door dojde v nejbližších dnech. ModernWarzone ale zachází ještě dál a naznačuje, že databáze PSN odkazuje v souvislosti s The Red Door vedle kampaně a multiplayeru také k módu se zombiemi a režimu Warzone, což by jen potvrzovalo dosavadní domněnky, že oznámení hry doprovodí událost v battle royale části Call of Duty. Zastoupená zkratka WZZM pak ještě k tomu naznačuje, že by mělo dojít ke spojení zombií a Warzone, zřejmě v podobném duchu jako v Blackoutu.

Více si zřejmě povíme zítra od 22 hodin na našem YouTube kanálu, kde budeme přenášet prezentaci Sony s českým komentářem. Je velmi pravděpodobné, že nové Call of Duty s celou řadou dalších her bude oznámeno právě tam.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru