Alan Wake vyjde na Switch, informace o dvojce i seriálu

Remedy se podělili s fanoušky o celou řadu zajímavých novinek a ukázali nové obrázky

Zdroj: Remedy Entertainment
13. 5. 2022
Název hry: Alan Wake 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Dočkali jsme se nového videa od finského studia Remedy Entertainment a společně s ním i velkého množství zajímavých informací. Tak si je pojďme postupně probrat. Loni v září se na základě ratingu, který se objevil například v brazilské databázi, spekulovalo, že Alan Wake Remastered míří také na Switch. Na oficiální informace jsme si museli počkat, ale nakonec se tato domněnka potvrdila.

Alan Wake na Switchi poběží nativně, nejde o žádnou streamovanou verzi z cloudu jako třeba v případě akce Control od stejných autorů.

Dočkáme se ještě letos. Podle autorů na konzoli od Nintenda titul dorazí na podzim. Přesné datum zatím neznáme. Hra přitom běží na zařízení nativně, nejde o žádnou streamovanou verzi z cloudu jako třeba v případě akce Control od stejných autorů. Ale vyjde podle týmu jen digitálně. Remedy jsou prý nadšení, že vůbec poprvé osloví fanoušky Nintenda, a slibují ukázat ze hry víc v dalších měsících. Uvidíme, nakolik se přiblíží verzím pro výkonnější zařízení.

Dočkali jsme se ale také nových informací o netrpělivě očekávaném pokračování. Jeho vývoj podle studia pokračuje opravdu dobře, ale letos v létě ještě hru nespatříme, jak se všeobecně předpokládalo. Neobjeví se na žádné z blížících se plánovaných akcí. Můžeme se tak zatím podívat alespoň na nově uvolněné artworky. Sam Lake prozradil, že velká část titulu už je hratelná. Na prezentaci hry je ale podle něj brzy. Shodli se na tom v Remedy i se svým vydavatelským partnerem, kterým je společnost Epic Games.

Lake vysvětli, že vytvořit pořádné demo nebo trailer vezme spoustu času a úsilí, a to by je nyní zdrželo od vývoje samotné hry. Autoři podle svých slov cítí, že mají teď to správné tempo, a nechtějí se proto rozptylovat. Bohužel to podle nich na druhé straně znamená, že my si musíme počkat na upoutávku nebo demo o něco déle. Alan Wake 2 by měl vyjít v příštím roce a míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Ani na tomto místě ale neskončíme. Remedy také ujistili, že se stále pracuje na seriálové adaptaci oznámené už v roce 2018. Práva na televizní sérii nicméně nově získala společnost AMC. Autoři ovšem přiznávají, že před sebou mají ještě dlouhou cestu, než se adaptace stane skutečností. Na další podrobnosti si v tuto chvíli musíme bohužel nechat zajít chuť. Před čtyřmi lety se mluvilo o tom, že seriál bude vycházet nejen z původní hry, ale také spin-offu American Nightmare. A dokonce, že by mohl obsahovat něco z tehdy zamítnutého plánu na dvojku. Zda to platí i dnes, je otázkou. Showrunnerem měl být Peter Calloway.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru