Alan Wake se může objevit na dalších platformách

Alan Wake se může objevit na dalších platformách

Zamrzne peklo a vyjde původní hit Microsoftu na PS4? Spekuluje se o nákupu Remedy

1. 7. 2019

Značka Alan Wake by se mohla objevit na dalších platformách. Nejen na PlayStationu, ale třeba i na Switchi. Dosud byla Microsoft exkluzivní minisérie čítající regulérní první díl a spin-off Alan Wake’s American Nightmare k dispozici jen na Xboxu a PC. Talentované finské studio Remedy Entertainment (Max Payne, Quantum Break, Control) se dnes pochlubilo, že získalo zpátky vydavatelská práva na značku Alan Wake, jenže to by ještě samo o sobě mohlo znamenat nanejvýš důvod ke spekulacím o případných portech. Jak se ostatně stalo při natáčení novinkového souhrnu.

„Teď když vlastníme vydavatelská práva, můžeme přivést hru Alan Wake na jiné platformy, pokud budeme chtít.“

Magazíny Eurogamer a GameSpot nicméně posléze získali vyjádření přímo od vývojářů, které naznačuje, že by mohlo jít o víc než spekulace. “Teď když vlastníme vydavatelská práva, můžeme přivést hru Alan Wake na jiné platformy, pokud budeme chtít,” řekl mluvčí Remedy Eurogameru. Zatím ale studio nemá nic, co by chtělo oznámit. Plně se prý soustředí na vydání Controlu, který dorazí na trh 27. srpna. Stejné vyjádření obdržel i GameSpot.

Komplikovaná situace okolo práv na IP Alan Wake přitom mohla být jedním z důvodů, proč jsme se nedočkali regulérní dvojky nebo jiného pokračování. V posledních letech se situace alespoň částečně vyjasnila – Remedy sice vlastnilo práva na značku, ale Microsoft vydavatelská práva. Jakkoli to zní podivně. A redmondský gigant neměl zjevně o další díl série zájem, i když s jeho přípravou také tým koketoval.

 

A ještě jedna věc stojí za zmínku. Jak už jsme psali, Sony podle vyjádření Jima Ryana uvažuje o nákupu nových studií jako Microsoft. Jen před pár dny se přitom náhodou (?) objevila spekulace, že by novým přírůstkem v portfoliu PlayStation first party týmů mohla být právě společnost Remedy Entertainment.

Control byl představen na konferenci Sony na E3 2018 a půjde o první hru od Remedy na konzoli Sony od akce Max Payne 2: The Fall of Max Payne z roku 2003. Prezident SIE Worldwide Studios Šúhei Jošida navštívil Remedy koncem května. Mluvčí Remedy Thomas Puha pro změnu navštívil studio Naughty Dog. A podobných indicií je tu víc. Může to něco znamenat, ale také nemusí. Koneckonců předmětem případných jednání mohl být i Control nebo právě chuť vydat thriller Alan Wake na PlayStationu. Musíme si počkat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru