Alan Wake 2 vzniká za přispění Epic Games, tvrdí novinář

Alan Wake 2 vzniká za přispění Epic Games, tvrdí novinář

Jeff Grubb promluvil o údajných plánech Remedy. Jsou v souladu s předchozími náznaky

Zdroj: Remedy
1. 4. 2021

Novinář Jeff Grubb, který je redaktorem magazínů VentureBeat, resp. GamesBeat, promluvil během svého včerejšího streamu na Twitchi o údajných plánech studia Remedy. Naznačil, že výsledkem loni uzavřené spolupráce mezi zmiňovaným studiem a společností Epic Games na vydání dvou budoucích titulů má být v jednom z těchto případů pokračování temné akční adventury Alan Wake. Podle Grubba kroužilo kolem finského týmu před rokem hned několik vydavatelů, kteří chtěli pomoci hře na svět, právě Epic Games a jejich nový vydavatelský label Epic Games Publishing ale nabídl nejlepší podmínky, a proto ke spojení došlo.

Grubb se nepouští do dalších detailů, jen vyjadřuje své přesvědčení, že by se mělo jednat o plnohodnotný druhý díl, který by měl rozvinout původní zápletku. Přiznává také, že nemá žádné informace o možném pokračování Controlu, i na něj by ale potenciálně mohlo dojít. Nové spekulace jsou totiž v souladu s tím, co loni v srpnu naznačoval designér Sam Lake, když představoval jednotný herní svět Remedy Connected Universe, do kterého by měly spadat všechny budoucí tituly studia. Jako první se logicky nabízí propojení Controlu a právě Alana Wakea, vzhledem k řadě již existujících spojnic. Takže když Lake potvrdil, že se spojili s Epic Games za účelem vývoje velké AAA hry, naděje na další hru s oblíbeným spisovatelem stouply.

Přesvědčení, že půjde o Alana Wakea, podporuje i fakt, že Remedy už v červenci 2019 získalo vydavatelská práva od Microsoftu, který stál za původní hrou i jejím následným rozšířením. To pochopitelně otevřelo dveře možné spolupráci s jinou společností a zaručuje volnost v tom, co přesně bude náplní hry. Jisté také je, že pokud má druhý díl této hry vznikat, Sam Lake si chce dát pořádně záležet, což glosoval v květnu loňského roku v rozhovoru pro magazín Games Industry. Poté, co popsal turbulentní vývoj původní hry uvedl, že Alan Wake má v jeho srdci stále velmi speciální místo, pokračování by muselo být uděláno správně a co je nejdůležitější, podle Lakea má hra „sílu přetrvávat a tahle síla údajně každým rokem roste“.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru