I.G.I. Origins, Toadman Interactive, Akční série I.G.I. bude pokračovat třetím dílem

Akční série I.G.I. bude pokračovat třetím dílem

Hra s podtitulem Origins vyjde v roce 2021. Pracují na ní autoři Rising Storm 2

7. 11. 2019
Název: I.G.I. Origins Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Už začátkem letošního roku naznačovali vydavatelé ze společnosti Toadman Interactive, že se hodlají vrátit k sérii I.G.I. Ta, coby taktická střílečka s prvky stealthu, odstartovala v roce 2000 prostřednictvím hry Project I.G.I.: I’m Going In a pokračovala druhým dílem, který vyšel o tři roky později. Pod obě hry se podepsalo studio Innerloop a současně jde o dva nejvýraznější tituly z jejich hubeného portfolia, na které hráči i díky dlouhému odstupu vzpomínají převážně v dobrém. Ve skutečnosti ale I.G.I. stálo ve stínu her jako Half-Life, Deus Ex, či Hitman a po krachu Eidosu se na sérii zapomnělo. Lidé z Toadman Interactive ale věří, že by hra po necelých 20 letech mohla upoutat pozornost hráčů a vývoj třetího dílu s podtitulem Origins svěřili do rukou týmu Antimatter Games. Tady by už současní hráči mohli zbystřit trochu víc, protože v Antimatter spoluvznikaly tituly jako Red Orchestra, Killing Floor a nakonec i Rising Storm 2: Vietnam, který si pro svou hratelnost získal spoustu fanoušků a pozitivně by se to mohlo i v IGI: Origins.

Ačkoliv o hře víme už od března, kdy byl k dispozici první teaser, až nyní dochází k oficiálnímu oznámení s prvními konkrétními informacemi a hlavně trailerem, demonstrujícím i část herní grafiky. Hned na začátku je ale nutné říci, že se s IGI: Origins počítá až na rok 2021 a do finále se může mnoho věcí změnit. Vývojáři rovněž uvádí, že je hra ve vývoji pro PC, Xbox One a PlayStation 4, vzhledem k datu vydání je ale jisté, že cílí i na nové konzole, ačkoliv o nich v tuto chvíli konkrétně mluvit nemohou. Zároveň musíme také kriticky přiznat, že na první pohled zatím nejde o nic převratného a střípek gameplaye, ať už ze skutečného buildu hry, nebo připravený pouze pro trailer, působí z dnešního pohledu zastarale.

S mužským, či ženským agentem MI6 se vydáte hluboko za nepřátelskou linii s jednoduchým úkolem – zachránit svět.

Lidé z Antimatter by to ale mohli dohnat v hratelnosti, o kterou šlo v sérii především a předchozí zkušenost se zmiňovaným Rising Storm by v tom mohla významně pomoci. Podle popisu chce totiž být IGI: Origins taktickou záležitostí s realisticky zpracovanými zbraněmi, prvky stealthu a dobovými gadgety, s přihlédnutím k tomu, že se děj odehrává v 80. letech. S mužským, či ženským agentem MI6 se vydáte hluboko za nepřátelskou linii s jednoduchým úkolem – zachránit svět. Současně byste se ale měli dozvědět víc o pozadí předchozích dílů, vzhledem k tomu, že Origins jsou prequelem celé série a v případě úspěchu by mohl další díl pěkně navázat. Nabízí se rovněž remastery již vydaných her, díky kterým by hráči mohli získat ucelený pohled, o nich ale zatím lidé z Toadman Interactive mlčí. Jediné, co v závěru krátké tiskové zprávy zůdrazňují, je jejich zápal a připomínka, že v Antimatter sedí spoustu lidí, kteří si původní hru pamatují a měli ji rádi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru