The Outer Worlds, Private Division, E3 dojmy: The Outer Worlds

Akční sci-fi RPG The Outer Worlds zamíří i na Switch

Tvůrci Star Wars Knights of the Old Republic II se zhlédli v možnosti hrát na cestách

31. 7. 2019
Název: The Outer Worlds Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 25. 10. 2019

Vývojáři ze studia Obsidian si pro své fanoušky připravili překvapení v podobě dosud utajovaného portu The Outer Worlds pro Nintendo Switch. Na druhou stranu, po loňském vydání South Park: The Stick of Truth na tuto platformu a příslibu Switchové verze Pillars of Eternity se toto rozhodnutí jeví jako vcelku očekávané. V Obsidianu zkrátka mají Switch rádi, což ostatně potvrzuje i producent Matthew Sing, který v novém videu představil hru a vyjádřil naději, že díky vydání na dalších platformě budou moci oslovit publikum, které třeba nikdy do styku s hrami od Obsidianu nepřišlo.

Jistým popíráním momentu překvapení ale rozhodně nechceme nijak snižovat váhu tohoto oznámení – velkých příběhových her, zaměřených na čistý singleplayer, je poslední dobou stále méně a zmenšuje se i jejich dosah. Majitele konzole od Nintenda navíc musí už z principu potěšit hra od týmu, který má na kontě nejen zmíněnou sérii Pillars of Eternity, ale například ještě Star Wars Knights of the Old Republic II, Neverwinter Nights a duchovně – v době pod Black Isle – samozřejmě i legendární Baldur’s Gate. V souvislosti s The Outer Worlds se sluší poznamenat, že se o port stará externí singapurské studio Virtuos, nicméně i to je nakonec dobrá zpráva. Tento tým je totiž na poli portů velmi zkušený a na Switch přinesl například L.A. Noire, Final Fantasy XII, Dark Souls: Remastered nebo Starlink: Battle for Atlas.

O případných kompromisech v obsahu či v technickém zpracování hry můžeme prozatím pouze spekulovat, neboť v tomto ohledu vývojáři mlčí. Těžko ale mohou hráči chtít srovnatelnou verzi s těmi pro výkonná PC či pro výkonnější konzole. Zjevnými nedostatky tak mohou být textury v nižším rozlišení či delší nahrávací obrazovky, jako v případě chystaného Zaklínače, snad ale situace nezajde tak daleko, jako tomu bylo v hororu Lust for Darkness, který jsme se pokoušeli streamovat minulý týden. Máme-li se tedy bavit jen o dílčích kompromisech, určitě je přebije dostupnost celého zážitku a o možnost vzít si jej kdykoli na cesty, jen to v případě The Outer Worlds nebude hned. Verze pro Switch totiž dle Matthewa Singa dorazí v porovnání s ostatními platformami o něco později, ovšem kdy tomu bude prozatím stále nevíme.

Na závěr mohu připomenout, že The Outer Worlds je v záplavě on-line dobrodružství snahou Obsidianu zaujmout singleplayerovým RPG, o kterém už dopředu mluví jako o menším a ne tak monumentálním, jako je například Fallout. Hráči se v něm vydají až na samotný okraj galaxie a do kolonií ovládaných megakorporacemi, čekají je důležitá rozhodnutí s hmatatelnými následky a kromě neokoukaného prostředí a větveného příběhu slibují zkušení vývojáři také dostatek černého humoru a satiry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru