Akce Gamer Pie láká na Martina Klímu a Jakuba Hussara

Akce Gamer Pie láká na Martina Klímu a Jakuba Hussara

Tradiční brněnský festival i letos slibuje plejádu zajímavých hostů. Uskuteční se v září

Zdroj: Gamer Pie
25. 8. 2021

Stejně jako v předchozích letech i tento rok se v Brně uskuteční festival Gamer Pie. Akce připadá na sobotu 11. září a domov našla v Kině Art. Poslední várka lístků je stále v prodeji za 300 korun. I když pořadatelé říkají, že letos to možná bude o něco komornější kvůli nejisté situaci okolo pandemie, oficiální web láká na plejádu atraktivních přednášek a autorských hraní v podání mnoha osobností.

Spousta skvělých hostů

Hosty budou senior sound designer Tomáš Bayer ze studia Bohemia Interactive, který zavzpomíná na ozvučení hororu Silent Hill: Downpour od Vatra Games. Jakub Hussar představí svůj svět Coraab, spoluzakladatel Warhorse Studios Martin Klíma bude vzpomínat na Altar a kultovní Dračí doupě a Lubor Kopecký rozebere populární Bulánky.

Lukáš Medek, kterého můžete znát ze studia CBE Software a nově také GoldKnights, odhalí rozdíly v tvorbě vizuálu pro hru s lineárním a nelineárním příběhem. Jaromír Plachý z týmu Amanita Design bude vyprávět o chystané hře Happy Game a Vít Šisler z Charles Games se ohlédne za vývojem nedávno vydané historické FMV adventury Svoboda 1945: Liberation.

A to není zdaleka vše. Kompletní program a seznam všech hostů najdete na oficiálním webu akce. Nechybí ani bohatý doprovodný program. Kromě workshopu se můžete pokochat speciální výstavou od Ateliéru duchů, která slibuje neotřelou kombinaci umění od klasických děl pověšených na zeď až po interaktivní překvapení.

Dojde také na představení menších a studentských projektů, které bude možné si na místě zkusit a popovídat si s jejich autory. Stejně jako v předchozích letech bude součástí akce rovněž takzvaný charitativní bazárek, jehož výtěžek tentokrát půjde na brněnskou školu pro výcvik vodicích psů.

Festival Gamer Pie se v Brně pořádá od roku 2016.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru