Age of Empires IV, Xbox Game Studios, Age of Empires IV představuje poslední dva národy

Age of Empires IV představuje poslední dva národy

Komunita podle vývojářů ovlivnila důležité prvky. Chystá se betaverze, v níž si hru zkusíme

Zdroj: Microsoft
18. 6. 2021
Název: Age of Empires IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2021

Na včerejší akci Xbox Games Showcase Extended autoři Age of Empires IV představili poslední dva zbývající národy, za které si na začátku zahrajeme. Jde o Svatou říši římskou a Rusko. Prvně jmenovaná civilizace nemá svou vlastní kampaň, druhá má kampaň nazvanou The Rise of Moscow. Na podrobnosti a záběry si však musíme počkat.

Zbývajících šest národů tvoří Angličané, Mongolové, Čínané, Francouzi, Abbásovci a Dillíský sultanát. Jen čtyři z nich ale mají vlastní kampaň – Angličané, Mongolové, Francouzi a Rusové. Už na hlavní akci Microsoftu jsme viděli Abbásovce a Francouze. Za každou civilizaci se přitom má hrát jinak.

Do boje se vrací Jana z Arku

Abbásovci mají pokročilou technologii a v boji používají třeba velbloudy. Francouzi jsou pro změnu šikovní obchodníci a v boji vynikají jejich rytíři a kopiníci. Jejich hvězdou je ale nepochybně Jana z Arku. Kampaně navíc budou mít rovněž vzdělávací rozměr, slibují autoři.

Do vývoje však promlouvá také komunita, která už ovlivnila například podobu rozhraní. Fanoušci ale také přesvědčili vývojáře, aby ve hře bylo námořnictvo, i když autoři měli dojem, že jej v minulosti hráči příliš nevyužívali.

Brzy by pak měla být k dispozici beta. Pozvaní do ní budou insideři registrovaní na oficiálním webu. Takže bude Age of Empires IV vyhlížíte, určitě neváhejte. Bohužel nemáme k dispozici žádné delší nové ucelené záběry z hraní, ale můžete se podívat na celý záznam včerejší akce, který opět podobně jako hlavní show doplňují české titulky. Hra vychází 28. října.

Autoři připomněli i to, že do Age of Empires II: Definitive Edition míří rozšíření Down of the Dukes s Čechy a Poláky. A pro Age of Empires III: Definitive Edition se zase chystá africké rozšíření.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru