Age of Empires IV má být o kousek blíž ke konzolové verzi

Na slova vedoucího vývoje navazuje únik z programu Xbox Insider. Test zřejmě právě probíhá

Zdroj: Microsoft
10. 1. 2022
Název hry: Age of Empires IV Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 10. 2021 Platformy: Žánr:
Age of Empires IV

Podobně jako vývojáři ze studia Asobo mluvili o možné konzolové verzi Flight Simulatoru, připustili ji také lidé z týmu World’s Edge v souvislosti s Age of Empires IV. Nebylo by proto příliš velkým překvapením, kdyby se daly plány po vydání a odladění PC verze do pohybu a na pozadí – konkrétně v programu Xbox Insider – se už začala konzolová verze testovat. Naznačuje to únik z databáze zmiňovaného centra pro insidery, kterého si všimli redaktoři italského technického magazínu Aggiornamenti Lumia. Poukázali na to, že se v databázi objevil zápis XIP_CAR_JANUARY_2022 a dokázali ho na základě předchozích známých informací uspokojivě rozklíčovat.

Zkratka XIP s největší pravděpodobností odkazuje na již zmínění Xbox Insider Preview a CAR na Cardinal, což by mělo být kódové označení pro Age of Empires IV. Druhá informace přitom není žádným tajemstvím a slůvkem Cardinal byly postupně označeny nejrůznější verze hry v předběžném přístupu pro insidery nebo uzavřených betaverzích. Je proto poměrně bezpečné uvažovat nad tím, že na pozadí skutečně dochází k prvním větším testům verze určené pro Xbox. Protože se ale stále pohybujeme na úrovni spekulací, stranou samozřejmě nemohou zůstat určité pochyby, protože program Xbox Insider je pod tímto názvem provozován také na PC a mohlo by jít například o test přídavku nebo většího updatu.

Přesto je jen otázkou času, než se zhmotní vize creative directora studia World’s Edge Adama Isgreena, který na začátku loňského listopadu v rozhovoru pro magazín Multiplayer.it mluvil o konzolové verzi poměrně otevřeně. „Jakmile budeme mít za sebou uvedení na PC, začneme přemýšlet o tom, jak hru zprovoznit také na konzolích. Zatím nemáme žádné definitivní plány, ale právě teď o tom začínáme reálně přemýšlet,“ řekl Isgreen. Samozřejmě je nutné přepracovat zejména ovládání, což u strategií nebývá nikdy jednoduchou záležitostí, a otázkou samozřejmě je, zda by i poté chtěli lidé z Microsoftu nabídnout cross-platform hraní. Na tyto odpovědi ale musíme počkat, k únikům se vývojáři ani vydavatel přirozeně nevyjadřují.

# age of empires # historie # real-time

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru