Activision představuje Modern Warfare II i Warzone 2

Trailer a spoustu detailů. Warzone vychází v listopadu i s DMZ. Mobilní Warzone představen

Zdroj: Activision
15. 9. 2022
Název hry: Call of Duty: Modern Warfare II (2022) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 10. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

V posledních hodinách se toho na poli videoher děje opravdu hodně a jedna akce střídá další. Jako důkaz přichází Call of Duty: Next – speciální prezentace, v rámci které vývojáři z Infinity Ward podrobně představují Call of Duty: Modern Warfare II i novou generaci battle royale odbočky Warzone. Na úvod prezentace zveřejnili nový trailer, ve kterém můžete nejprve sledovat nové záběry z multiplayeru a následně na pár střihů dojde i na zmiňovaný Warzone. Zdá se, že předchozí informace o vodě a jejím zapojení do hratelnosti nebyly nikterak přehnané, budete nejen plavat, ale také střílet pod hladinou a hlavně bojovat s viditelností, která je výrazně snížena a vytváří velmi nepřehledné a nebezpečné momenty.

Po traileru přišla doslova záplava informací, kterými vývojáři stříleli kolem sebe. Hned na začátku se soustředili na zmíněnou vodu a boj pod hladinou. Hráči se mohou těšit na přepracovanou fyziku, možnost střílet po vynoření z jakékoliv zbraně, případně používat pistoli pod vodou. Hra samozřejmě nabídne řadu lodí a obojživelných vozidel, aby bylo možné vodní plochu využít na maximum. A informace o snížené viditelnosti nejsou nikterak přehnané – vidět je skutečně jen na několik metrů před sebe a zůstává jen na vás, zda se budete chtít pohybovat aktivně k případným nepřátelům, nebo se jimi jednoduše necháte zaskočit. Poté, kdy nechali vývojáři specialisty z Modern Warfare II vylézt z vody, zaměřili se na pohyb po souši. V tomto ohledu vývojáři přidali několik nových mechanismů, jako je skluz či skok ze střechy, případně střílení při závěsu za ruku přes hranu překážky.

Pokud hrajete multiplayer pravidelně, víte, že se nad rámec zbraní takřka nedá přežít bez výbavy a jejího vhodného používání v ty pravé momenty. Vývojáři pro multiplayer Modern Warfare II připravili taktickou kameru, elektrošoky nebo nafukovací návnady, které se s pufnutím objeví přímo vedle vás a poslouží jako odlákání, které bude nepříteli stačit k tomu, aby vás odeslal k respawnu. Chybět nebudou ani DDoS útoky, které odhalí nepřátelskou výbavu, případně ji vyřadí na krátkou chvíli z provozu. Zajímavě se tváří také balíčky s perky, které si můžete odemknout vlastním hraním a těšit se na dva základní, jeden bonusový a jeden ultimátní. Jejich použití je opět čistě na vás.

Dále se vývojáři zaměřili na zbrojnici, kterou jsme ale detailně popsali už v průběhu dne a pouze bychom se opakovali. Podívejte se do článku, jak změnili nejen podobu zbrojnice, ale také způsob odemykání příslušenství, abyste nemuseli grindovat každou zbraň zvlášt. Pojďme proto rovnou na mapy a módy, z nichž některé budete moci vyzkoušet už v přicházející betě. Samozřejmě nepřijdete o standardní herní módy 6v6 a chybět nebudou také velké bojové mapy pro režim Ground War. Konkrétně vývojáři mluvili o mapě Sariff Bay pro 64 hráčů, která nabízí dostatek prostoru pro boj na souši i ve vodě. Další mapou je Mercado Las Almas, naopak malá stísněná mapa postavená kolem tržnice s řadou malých průchodů a míst pro střelbu ze zálohy.

Na menších mapách se budou přirozeně hrát režimy jako Deathmatch či Domination, dojde ale také na trojici úplně nových módů – Knockout, Prisoner Rescue a Invasion. A aby toho nebylo málo, vývojáři se rovněž rozhodli, že do hry zapojí 3rd person kameru! Ano, půjde o modifikaci, která nebude povinná, ale nutno přiznat, že pohled na Call of Duty jinak než z vlastních očí vypadá… Vypadá zajímavě. Vtipná pak byla poznámka, že díky tomu konečně uvidíme všechny ty cool skiny, které jsou pro hráče připraveni, takže je jasné, odkud pochází motivace něco takového do Call of Duty zapojit. A abychom nezapomněli, Modern Warfare II nabídne také Special Ops pro dva hráče hned od vydání a krátce po něm dorazí také režim pro Raidy. Pokud hrajete na PlayStationu, budete si moci navíc vzít do boje speciálního Oni operátora, který je defacto hi-tech nindžou s katanami.

WARZONE 2.0

Po informacích o multiplayeru Modern Warfare II se řeč stočila k Warzone 2.0, pro který vývojáři potvrdili datum uvedení. Od 16. listopadu bude hra dostupná coby free to play záležitost na všech cílových platformách a přijde s úplně novou mapou, která už ale dříve unikla. Jedná se o Al Mazrah, dosud největší lokaci, na které se battle royale napojený na Call of Duty hrál. Vývojáři se věnovali jednotlivým částem, jako je zatopená vesnice, hlavní město, rafinerie, důl či jeskyně a potvrdili, že dojde i na přepracovanou verzi gulagu 2v2. I ve Warzone bude samozřejmě dostupný souboj ve vodě a dojde také na dříve spekulované pevnosti, které budou bránit vojáci řízení umělou inteligencí. Pokud se vám je podaří dobýt, získáte výbavu, která může převážit misky vah na vaší stranu a usnadnit vám zbytek hry. Velmi zajímavě se tváří také mechanismus skutečného voice chatu přímo ve hře, který má na kratší vzdálenost umožnit komunikovat s ostatními hráči. A ačkoliv je to spíše nepravděpodobné, může díky tomu docházet k dočasným spojenectvím s ostatními týmy či hráči. V kombinaci s tím budete mít možnost léčit protivníky, například v momentě, kdy z nepřátelského týmu zbyde jen odstřelovač a vy mu výměnou za připojení k vašemu týmu nabídnete vyléčení.

A ano, vývojáři rovněž potvrdili, že ve Warzone 2.0 bude dostupný také insidery mnohokrát zmiňovaný režim DMZ, vycházející svou povahou z extrakčních akcí typu Escape from Tarkov. Vývojáři popsali DMZ jako ultimativní sandbox, jehož hraní podléhá vaší chuti riskovat. Smyslem je získat loot, ale s neustálým vědomím, že můžete přijít o všechno, s čím jste do zápasu šli, pokud nezvládnete přestřelku s ostatními hráči či AI řízenými vojáky. Víc informací ale vývojáři slíbili odhalit později, byť potvrdili, že DMZ dorazí 16. listopadu s Warzone 2.0 jako všechny ostatní součásti.

Warzone Mobile

Na závěr informační části si vývojáři nechali detaily o mobilní verzi Warzone. Hra již byla oznámena, o její existenci tudíž víme, ale poprvé jsme mohli sledovat záběry a poslechnout si, jak se bude Call of Duty battle royale hrát na zařízeních s operačními systémy iOS a Android. V první řadě, hra ještě nemá stanovené datum uvedení a všechny záběry, které jsme viděli, pochází z alfaverze. Přesto vypadá hra velmi dobře a rozhodně ve vás rozvibruje struny nostalgie, pokud jste někdy bojovali na Verdansku. Právě tuto mapu si mobilní verze půjčuje a uvrhne do vzájemného soupeření ne 100, ale rovnou 120 hráčů. A skutečně prý půjde o hráče, nikoliv boty, jak se občas v battle royale hrách na mobilních zařízeních stává. Co je velmi zajímavé, vývojáři počítají s tím, že v mobilním Warzone uplatníte svůj postup z Modern Warfare II a Warzone 2.0, nepůjde tedy o tak oddělenou hru, jak se zprvu zdálo a jak se připodobňovalo ke zcela samostatně stojícímu Call of Duty Mobile. Pokud nechcete přijít o žádné novinky, vývojáři doporučují vývojáři předregistrovat se ke stažení, i když pouze na Google Play.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru