Activision potvrzuje Call of Duty: Black Ops Cold War

Hra bude představena příští středu. První oficiální teaser varuje USA před zničující válkou

Zdroj: Activision
20. 8. 2020

Po dlouhých měsících náznaků, spekulací a zaručených informací herních insiderů konečně došlo na odhalení letošního Call of Duty. Pokud jste věřili, že půjde o pokračování Black Ops, tematický se zabývající událostmi studené války, pak jste věřili správně. Call of Duty: Black Ops Cold War – jak zní plný název – se dočká svého plnohodnotného představení příští středu a je velmi pravděpodobné, že o hře uslyšíme i v rámci Opening Night Life moderátora Geoffa Keighleyho, která se uskutečně jen dva dny poté.

Pokud byste si mysleli, že hra byla světu představena standardním způsobem, tedy prostřednictvím tiskové zprávy, ucelené marketingové komunikace na sociálních sítích a jasným odkazem vedoucím k prvnímu teaseru, jste vedle. Activision už dlouhou dobu přicházel s náznaky v battle royale režimu posledního Call of Duty a hrál s fanoušky nejasnou hru s ještě nejasnějším výsledkem. Sada indicií nicméně nakonec vedla k neveřejnému videu na oficiálním youtubovém kanále Call of Duty a odtud se pak pod radarem šířila dál. O pravosti informaci proto nemůže být pochyb a upřímně – bylo už na čase, přestat dělat drahoty kolem jednoho z nejhůře střežených tajemství a začít mluvit o novém díle konkrétně.

Musíte porozumět situaci kolem vás. Jste uprostřed války. A máte jen hrozně málo času na to, abyste se zachránili.

Co se týče obsahu prvního videa, je v něm zachycen skutečný rozhovor s Jurim Bezmenovem – agentem KGB, který však dezertoval a zůstal pod ochranou Spojených států. V původním interview varuje Spojené státy před postupy Sovětského svazu a vývojáři Black Ops Cold War si část jeho proslovu vypůjčili. „Musíte porozumět situaci kolem vás. Jste uprostřed války. A máte jen hrozně málo času na to, abyste se zachránili,“ říká Bezmenov. Titulky pak upozorňují, že se v západních mocnostech podle Bezmenova pohybuje nebezpečný sovětský špión s přezdívkou Perseus, jehož identita ale nebyla nikdy odhalena. Nedivili bychom se proto, kdyby se kolem této postavy točila dějová linka, která by současně dávala vývojářům dostatek prostoru, přijít s vlastními závěry.

Nic dalšího v tuto chvíli známo není, až na potvrzení ze závěrečné obrazovky videa, že na hře skutečně vedle Treyarchu pracují také vývojáři z Raven Software, a že hra bude ve zmiňované datum 26. srpna blíže představena.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru