Activision oznámil Call of Duty: Project Aurora

Jde téměř jistě o mobilní verzi Warzone. Hru už v uzavřené alfě testují vybraní hráči

Zdroj: Activision
12. 5. 2022

Pokud čekáte na oznámení nového Call of Duty, možná jste ho včera propásli. Nebudeme vás ale napínat příliš dlouho – nedošlo na odhalení detailů z očekávaného Modern Warfare 2, ale na pojmenování projektu, kterým je s největší pravděpodobností mobilní verze Warzonu. Potvrzení, že Activision má zájem vedle úspěšného Call of Duty Mobile provozovat také svůj battle royale, přišlo už v polovině letošního března, až nyní se ale ke hře vývojáři blíže vyjádřili a potvrdili, že Project Aurora – jak se hra v této fázi nazývá – už testují vybraní hráči v uzavřené alfě. V blogovém příspěvku na stránkách Call of Duty nicméně připomínají, že v podstatě nic bližšího neoznámili a zdá se, že první střípky oficiálních informací přichází jen z toho důvodu, aby korigovaly množící se spekulace, v nichž už mimo jiné zazněl i uvedený název projektu.

Zbylá část blogu je koncipovaná do podoby otázek a odpovědí, v nichž Activision například vysvětluje, že se do testu nedá v tuto chvíli žádným způsobem přidat.

„O projektu Aurora jste už možná zaslechli v hlubinách Redditu nebo prostřednictvím spekulací na YouTube, oficiálně jsme ale zatím nic neprozradili,“ říkají zástupci týmu zodpovědného za vývoj hry. „Hra je stále ve vývoji a právě probíhá první herní test v rámci uzavřené alfy. Jejím prostřednictvím chceme začít vylepšovat optimalizaci, provádět zátěžové testy, identifikovat a opravovat chyby, případně sbírat zpětnou vazbu a postřehy ke všem aspektům,“ dodávají vývojáři a poskytují k článku jediný artwork. Zbylá část blogu je koncipovaná do podoby otázek a odpovědí, v nichž Activision například vysvětluje, že se do testu nedá v tuto chvíli žádným způsobem přidat, protože je nabízena vybraným účastníkům přes osobní pozvánku.

Důvodem je samozřejmě fáze rozpracovanosti, v níž zatím nechtějí vývojáři titul poskytnout širšímu publiku, které obecně není příliš zvyklé hrát nehotové a neodladěné verze. Kdy ale pokročí do přijatelnější části vývoje, zatím vývojáři nejsou schopní odhadnout a připomínají, že stále ještě ani neoznámili název, datum vydání ani žádné bližší detaily. Než bude moci proběhnout otevřený test, vývojáři prý budou o titulu podrobně informovat, takže postupné odhalování hráče teprve čeká. I z toho důvodu je pochopitelné, že všechno, co může vybraná skupina momentálně v projektu Aurora zkoušet, zůstane uzamknuté na ploše testu a žádným způsobem se nebude přenášet do finální verze, která se může ještě dramaticky měnit či upravovat a neodpovídat už za pár měsíců tomu, co je k dispozici nyní.

„Usilovně pracujeme na vytvoření toho nejlepšího zážitku pro hráče na celém světě a jsme nadšení, že můžeme po této cestě kráčet spolu s vámi,“ uzavírají vývojáři a podtrhují naše domněnky, že šlo v první řadě o reakci na spekulace. Pro kontext doplníme, že když se o hře mluvilo před dvěma měsíci poprvé na oficiální úrovni, vývojáři skrze inzeráty slibovali AAA záležitost s napínavou, plynulou a rozsáhlou akcí. Pro vývoj hledali zkušené tvůrce her, vášnivé fanoušky a další úžasné lidi, kteří by se chtěli připojit k rozmanitému týmu a přiložit ruku k dílu. Nabídka se týkala studií Solid State, Beenox a Demonware, která mají i podle dřívějších vyjádření Activisionu tvořit páteř interního mobilního vývoje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru