Activision: Nemáme žádné problémy s firemní kulturou

Během vyšetřování nebyla odhalená žádná systémová pochybení ani důkazy pro nařčení

Zdroj: Activision Blizzard
17. 6. 2022

Společnost Activision Blizzard dokončila vlastní vyšetřování, týkající se firemní kultury, resp. chování výše postavených zaměstnanců, a předložila výsledky Komisi pro cenné papíry Spojených států. Vzhledem k tomu, že jde o veřejný dokument, můžeme přímo citovat závěr, který nepřináší žádné důkazy o rozsáhlém pochybení ve společnosti. „Vyšetřování v Activision Blizzard nepřichází s důkazy o systémovém pochybení na základě pohlaví, ani o tom, že by vedení společnosti úmyslně ignorovalo nebo se snažilo bagatelizovat případy obtěžování, když k nim došlo,“ zní stanovisko Activisionu. Takže i když vedení nepřímo připouští, že k případům nevhodného chování na pracovišti došlo, neodráží podle něj širší obraz společnosti, ale budou hybatelem silnějších a rozhodnějších kroků, díky kterým dojde na odstranění všech nedostatků lepší zohlednění rozmanitosti svých zaměstnanců.

Zpráva začíná prohlášením, že zprávy médií a právní dokumenty společnost silně znepokojovaly. Zvlášť, když byla zejména mediální kritika podle vedení Activisionu neopodstatněná, protože pro ní neexistovaly a stále neexistují žádné hmatatelné důkazy. „Společnost byla vystavena neutuchajícímu přívalu mediální kritiky, která se snaží celou společnost – a mnoho nevinných zaměstnanců – pošpinit na základě špatného chování velmi malé a již potrestané části našich pracovníků,“ uvádí zpráva. V tomto ohledu se Activision opírá o přezkoumání všech hlášení o obtěžování od 1. září 2016 do 31. prosince 2021, které provedl bývalý předseda americké Komise pro férové pracovní podmínky v zaměstnání Gilbert Casellas. Na základě tohoto přezkoumání Casellas uvedl, že ve společnosti Activision Blizzard nedochází k žádnému rozsáhlému obtěžování a naopak tvrdí, že úroveň pochybení, s nimiž se zaměstnanci setkávají, je na společnost takové velikosti ještě relativně nízká.

Activision Blizzard dále vyjmenovává nejrůznější změny, které byly zavedeny v zájmu zlepšit firemní kulturu a předcházet nepříjemným incidentům. Šlo například o vytvoření etického týmu, větší míra školení s cílem informovat o způsobech vzájemné komunikace na nejrůznějších úrovních, došlo také na zpřísnění zásad týkajících se drog či alkoholu na firemních akcích a v neposlední řadě zmiňuje společnost zvýšení transparentnosti v oblasti rozmanitosti a odměňování. Vysvětluje také, že velká část nařčení vycházela ze značně přifouknutých a hlavně pro tisk vytvořených obvinění Komise pro férové pracovní podmínky, která podle Activisionu ani řádně své vyšetřování nedokončila a výsledky nekonzultovala s vedením společnosti. Activision ani Komise prozatím nepřidali žádný komentář či další vyjádření.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru