3D Realms pořádají akci zaměřenou na retro střílečky

Mezi více než 40 hrami se objeví některé světové premiéry, ale i česká FPS HROT

Zdroj: Spytihněv
12. 8. 2020
Název hry: HROT Vývojář: Platformy: Žánr:

Společnost 3D Realms oznámila, že se přidává k zástupu vydavatelů, kteří letos pořádají vlastní digitální prezentace. Její akce nazvaná Realms Deep 2020 se uskuteční 5. a 6. září a láká nás na spoustu hvězdných hostů i her z kategorie retro akcí. Během show vystoupí John Romero, Cliff Bleszinski, Tim Willits, American McGee nebo dabér Duka Jon St. John. Zastoupeny budou tituly nejen od společnosti 3D Realms, ale také Nightdive Studios, Running with Scissors, Destructive Creations, 1C, Apogee nebo Slipgate Ironworks.

A odtud už je jen krůček ke konkrétním hrám. Těšit se můžeme na Prodeus nebo Postal 4, ale především spoustu novinek a světových premiér, lákají pořadatelé. 3D Realms a 1C při této příležitosti odhalí novou temnou fantasy FPS a další neoznámené tituly. Celkem se má akce věnovat víc než 40 hrám. A právě lineup prezentovaných titulů je z našeho pohledu velmi zajímavý. Mezi staromódními střílečkami, na které organizátoři lákají, totiž najdeme i českou retro akci HROT od Spytihněva (LEGIE, Tragédie Ruprechta Falckého). Zmiňuje ji oficiální web a mihne se také v upoutávce na Realms Deep 2020.

To je vynikající zpráva, protože díky tomu HROT získá další zaslouženou pozornost a dozví se o něm víc lidí ve světě. Spytihněv nám už potvrdil, že jej pořadatelé oslovili jako hosta. Viceprezident 3D Realms Frederik Schreiber prohlásil, že Realms Deep 2020 umožní ukázat projekty, na kterých firma pracuje, a současně demonstrovat další podobné tituly od spřátelených vývojářů.

On-line festival připadá na první zářijový víkend a má oslavit retro FPS z celého světa. Podrobný program mají organizátoři teprve zveřejnit na oficiálním webu. V průběhu akce bude už tradičně možné přispět na dobrou věc, poběží všemožné slevy a k dispozici bude i speciální merchandise. Bude nepochybně velmi zajímavé sledovat, jak si v konkurenci her z celého světa povede český HROT a jak na něj budou fanoušci klasických stříleček reagovat. Pokud se chcete o tomto nadějném počinu dozvědět více, určitě se začtete do našich starších článků.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru