2K oznamuje novou mobilní Civilizaci

2K oznamuje novou mobilní Civilizaci

Eras & Allies se už potichu testuje několik týdnů. Vývoj sedmého dílu neovlivní

Zdroj: 2K Games
7. 12. 2023

Společnost 2K Games včera v podvečer k překvapení fanoušků strategií oznámila novou Civilizaci. Nikoliv však další velké pokračování hlavní série – to je již v podobě Civilization 7 oznámené dlouhé měsíce – ale mobilní titul, který by měl v ideálním případě zkrátit čekání na zmíněné velké pokračování. Jistě, nejde zřejmě o to, na co fanoušci značky opravdu čekají, ale stále se tu bavíme o 4X strategii, kterou si navíc budete moci rozehrát zdarma, ovšem s vědomím modelu free to play.

Civilization: Eras & Allies není úplně novým titulem. Hra již byla několik měsíců k dispozici vybrané skupině hráčů, kteří ji mohli testovat pod názvem Conquests and Alliance – 4X Empire Builder. Oficiální přejmenování ale vzbudilo pozornost, bez ohledu na to, že hra ještě není připravená k tomu, aby mohla vyjít. Vývojáři i nadále počítají s tím, že v rámci tzv. soft launche budou hru dávat k dispozici menšímu počtu hráčů, resp. nabízet ji ve vybraných regionech a s vydáním v tomto roce se už s největší pravděpodobností nepočítá.

Vývojáři nicméně slibují vzrušující herní mechanismy, řadu civilizací s unikátním stylem, více než 120 světových lídrů, multiplayer, úžasnou grafiku a sezónní updaty. Na hru se ostatně můžete sami podívat v řadě videí, která byla sdílena na YouTube a sami posoudit, zda to za zkoušku bude stát, či nikoliv. Nutno ale uznat, že ačkoliv grafika není příliš detailní a interface přirozeně odpovídá standardům z mobilů, hra minimálně na první pohled nepůsobí zle a nezpronevěřuje se stylu původních her série.

Čekají vás po hexech rozdělené mapy, vývoj měst, správa jednotek, ale také útoky na ostatní města a státy se zájmem zvítězit. Samozřejmě je otázkou, jak agresivní bude free to play model, co všechno budou muset hráči kupovat za skutečné peníze, případně jak dlouho budou muset čekat na další kroky ve hře, kdyby se rozhodli peníze neutrácet. Na každý pád, pokud máte rádi strategie a nevadí vám hrát na mobilu, tohle by i s ohledem na zvučné jméno nemuselo být úplně špatné. A co je na všem také povzbudivé, podle vyjádření pro IGN vývoj této mobilní hry nijak neovlivní přípravy Civilizace 7, takže i v tomto ohledu zřejmě mohou hráči zůstat v klidu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru